mäso tagged posts

Pašeráčka slaniny

Ako som sa ňou stala? Veľmi jednoducho. Moja mamča ma totiž poslala na ďalšiu misiu – nákup kvalitných mäsových výrobkov. A že to nie je misia len taká hocijaká a jednoduchá, to asi viete sami. Kvalitné mäsové výrobky totiž nenájdete na každom rohu a bohužiaľ ani v každom obchode, kde sa mäso predáva. Moderná doba totiž pozná skôr pravidlá džungle a obchodu, ako pravidlá kvality, ktorú poskytuje svojim zákazníkom. Mnoho ľudí sa prispôsobilo tej všade omieľanej „kríze“ a nakupuje potraviny najmä spôsobom „Čo je lacné, to kúpim.“ Jasne, logiku to má, veď nie každý zarába tisíce eur, no občas by sa zišlo spočítať si náklady spojené trebárs so zdravotnou starostlivosťou, ktorá je iba obyčajným dôsledkom životosprávy ľudí. A tá v prevažnej miere spočíva v stravovacích návykoch.

čítať viac
mäso

Ako neobťažovať susedov pri príprave rezňov

Vyprážané rezne patria k naojbľúbenejším nedeľným jedlám. Dá sa to zistiť aj bez siahodlhých výskumov. Stačí sa v nedeľu doobeda započúvať vo svojom byte. V každom paneláku niekto klepe mäso na rezne. Ako pripraviť nedeľný obed tak, aby sme neobťažovali susedov?

čítať viac

Generálne upratovanie a odmrazovanie chladničky? Oplatí sa hlavne pravidelná starostlivosť

Keď sa povie povysávať chladničku, rozumieme tým jej vyjedenie, teda vyčistenie od potravín. Existuje však aj iné čistenie, na ktoré by sme však v každodennom chode domácnosti tiež nemali zabúdať. Každá chladnička občas potrebuje upratovanie. Kedy a ako ho vykonávať?

čítať viac
sitko na panvicu

Aby olej z panvíc neprskal

Ktorá gazdinká by nechcela mať svoju kuchyňu vždy tip-top, vždy čistú a upratanú? Ale ako to dosiahnuť, keď kuchyňu chce zároveň používať a pripravovať v nej chutné pokrmy pre celú svoju rodinu? Je tu jedna pomôcka, ktorá ochráni vašu kuchyňu pri vyprážaní v panvici.

čítať viac
Zdravie z kuchyne

Zdravie z kuchyne

Zdravie človeka vnímame ako často len ako zdravie nášho tela a máme tendenciu ho oddeľovať od zvyšku nášho života. Zdravie je, keď nie sme chorí, nemáme teplotu, nič nás nebolí. Keď sa tento stav zmení, navštívime lekára, ten nám predpíše tabletky a ďalej žijeme svoj život v nezmenenej podobe, chodíme do práce. Vôbec sa nezamýšľame, prečo sme ochoreli, čo sa zmenilo, že už nie sme zdraví.

čítať viac