Pašeráčka slaniny

Ako som sa ňou stala? Veľmi jednoducho. Moja mamča ma totiž poslala na ďalšiu misiu – nákup kvalitných mäsových výrobkov. A že to nie je misia len taká hocijaká a jednoduchá, to asi viete sami. Kvalitné mäsové výrobky totiž nenájdete na každom rohu a bohužiaľ ani v každom obchode, kde sa mäso predáva. Moderná doba totiž pozná skôr pravidlá džungle a obchodu, ako pravidlá kvality, ktorú poskytuje svojim zákazníkom. Mnoho ľudí sa prispôsobilo tej všade omieľanej „kríze“ a nakupuje potraviny najmä spôsobom „Čo je lacné, to kúpim.“ Jasne, logiku to má, veď nie každý zarába tisíce eur, no občas by sa zišlo spočítať si náklady spojené trebárs so zdravotnou starostlivosťou, ktorá je iba obyčajným dôsledkom životosprávy ľudí. A tá v prevažnej miere spočíva v stravovacích návykoch.

Nie tak dávno tu boli Veľkonočné sviatky. Snáď sa nemýlim, keď poviem, že údená šunka nechýbala takmer na žiadnom stole. Prečítali ste si však jej zloženie? Des a hrôza, povedala by som. Niečo o tom si môžete prečítať tu (link). A poviem vám to, čo som povedala starej mame, keď som čítala zloženie šunky, ktorú ona kúpila v obchode s „tradičnými domácimi potravinami“ – „Nuž áno, pitný režim treba dodržiavať, tak prečo nie aj šunkou napichanou vodou, že?“

bageta

Ako teda dopadla moja misia? Výborne. Obchod s nádherným názvom Kredenc, ktorý mi pripomína časy s prastarou mamou, ktorá mi hovorievala „Dievča moje, otvor kredenc a tam nájdeš všetko potrebné“. Taký pocit som mala aj pri vstupe do novootvorenej predajne s mäsiarenskými výrobkami od spoločnosti Hurka s.r.o. Široký výber, nádherné vône, pastva pre oči. A verte mi, neskôr aj pre jazyk. Milá pani predavačka mi pomohla vybrať klobásku na základe podielu mäsa a prísad, ktoré sa v nej nachádzajú. Bolo to bezproblémové, keďže všetky majú podiel mäsa minimálne 95%, čo viac chcieť? Nabudúce si prezrite v potravinách, či tam vôbec nájdete tých 60-70%. A zvyšok? Radšej ani nechcem vedieť. Potom prišiel čas na slaninu, opäť široký výber. Vyberala som podľa nášho domáceho slangu – adidasová slanina (pásiky mäsa). Hop na váhu a môžem ísť.

slanina

A tak som misiu splnila, klobáska a slaninka precestovali viac ako 200 kilometrov a potešili doma nielen objednávateľku (mamču), no celú rodinu. Mňam.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.