Kategória Nábytok

Ako na interiér v zimnom období

Zimná sezóna je v plnom prúde a pravdepodobne ste častejšie vo svojich bytoch, pretože nechcete čeliť nízkym vonkajším teplotám. Je to pochopiteľné, najmä ak nemáte radi zimné obdobie ako také. Prečo si ale nedopriať niekoľko zmien v interiéri, keď sa to priamo ponúka? Každé ročné obdobie má niečo do seba, čo sa týka interiéru. Viete, ako by mal vyzerať interiér zimného obdobia? Nie? Potom vás radi zoznámime s touto problematikou. Urobte niekoľko zmien v dlhých dňoch a zistite, ako sa presvetlí váš interiér. Nemusíte investovať vysoké sumy.

čítať viac

Tmavých farieb sa nemusíte báť

Tmavé farby v interiéri. Väčšina obyvateľov si nedokáže predstaviť tmavé farby v interiéri svojho bytu alebo rodinného domu. Je to pochopiteľné, pretože obrovskou nevýhodou tmavých farieb je skutočnosť, že opticky znižujú celý priestor. Okrem toho je potrebné rozsvietiť svetlo skôr. Celkovo tmavé farby prinášajú do jednotlivých miestností tmu, takže popoludní sa cítite, akoby prišla noc. Ale ako je to v skutočnosti s tmavými farbami? Majú nejaké výhody a prečo by ich človek mal zahrnúť do svojho interiéru? Pozrite sa s nami na svet tmavých farieb.

čítať viac

Ako vybrať pohovku do obývacej izby

Výber sedačky sa nemusí nevyhnutne považovať za náročný proces, ak sa zameriavate na správne body, ktoré by mala pohovka obsahovať. Ak neviete, čo robiť s vaším výberom, nič sa nestane. Každý vyniká v iných aktivitách. Poradíme vám, ako si vybrať správnu pohovku v obývacej izbe. Mali by ste sa zamerať nielen na kvalitu a dizajn, ale aj na funkčnosť. Pohovka by nemala byť náročná na údržbu. Toto je jediný spôsob, ako dosiahnuť ľahké a rýchle čistenie z hľadiska vybranej pohovky. Pozrime sa, ako si vybrať vhodnú pohovku, ktorá poteší každého člena vašej rodiny.

čítať viac

Trend epoxidu a dreva

Stále viac začína byť aj u nás v trende epoxidová výroba spoločne s drevom. O čo sa jedná, čo z epoxidu a dreva je možné vyrobiť a čo taká výroba obnáša sa dozviete v dnešnom článku.

čítať viac

Zväčšite opticky svoje bývanie

Tipov, ako zväčšiť opticky svoj malý byt nie je nikdy dosť. Každý by chcel žiť vo veľkých bytoch. Nie vždy je táto možnosť na dosah rúk. Pokiaľ ste si zaobstarali malý byt a máte pocit, že sa vám opticky do neho nič nevlezie, snažte sa ho aspoň po tejto stránke zväčšiť. Trikov a tipov, ako to dosiahnuť je niekoľko. Stačí sa len zamerať na úplné základy a razom uvidíte, že je váš byt po optickej stránke oveľa väčší. Pevne veríme, že si to nevšimnete iba vy, ale aj vaši priatelia a rodina. Chcete poznať recept na to, ako opticky zväčšiť byt? Poďme sa naň pozrieť.

čítať viac

Dôvody, prečo voliť v byte drevo

Drevo je obľúbeným prírodným materiálom. Čo sa týka bývania, využíva sa prakticky všade. Pokiaľ sa drevu vo svojom byte vyhýbate, prezradíme vám dôvody, ktoré vás presvedčia o tom, že je tento prírodný materiál tá správna voľba pre váš domov. Stačí sa len drevu otvoriť. Drevo sa dá využiť vo všetkých miestnostiach. Nezáleží na tom, či sa jedná o spálňu, detskú alebo obývaciu izbu. Okrem iného sa dá drevo využiť aj v kuchyni, na záchode alebo v kúpeľni. Je dobré sa však držať určitej miery. Ako sa totiž hovorí, nič sa nemá preháňať. Aké dôvody vás presvedčia o tom, že je drevo dobrá voľba?

čítať viac

Tipy na zápach z cigariet alebo ako sa ho zbaviť

Prenajímate byt nájomníkom a po čase zistíte, že vám v ňom ľudia fajčia? Či už samotní nájomníci alebo ich návšteva? Smrad sa nedá vydržať? Okrem toho byt prenajímate vybavený a máte strach z toho, že sa smradu len tak nezbavíte? Nezúfajte, existuje niekoľko možností, ako sa nepríjemného zápachu zbaviť v priebehu pár dní. Počítajte však s tým, že sa tento proces nezaobíde bez menších investícií. Na druhú stranu sa jedná o prírodné riešenia, ktoré zakúpite prakticky v akomkoľvek obchode. Poďte s nami nakuknúť na zaujímavé tipy.

čítať viac

Spať ako vatičke môžete nie len doma

Situácia minulých rokov ukázala, že je výhodné mať okrem bytu aj ešte jedno miesto na bývanie, pokiaľ možno na vidieku či priamo v prírode. Chata v lese alebo chalupa pri rybníku poskytuje nielen potrebnú izoláciu, ale aj priestor na relax a celkové upokojenie. Pokojnejší život ponúka aj opravené bývanie na vidieku. Okrem samotnej podlahovej plochy, na rozdiel od bytu, máte mimo mesta k dispozícii aj svoju záhradu alebo ostatné priestory v prírode.

čítať viac

Najobľúbenejšie štýly bývania

Pokiaľ novo zariaďujete bývanie, mali by ste si z niekoľkých štýlov vybrať iba jeden. V momente, keď k vám vstúpi návšteva, behom pár sekúnd spozná, aký štýl bývania ste si zvolili. Ak sa v tomto odvetví nevyznáte, nezúfajte. Popíšeme vám, aké štýly bývania existujú a v čom sa od seba líšia. Výber štýlu bývania nemusí byť chvíľková záležitosť. Skúste sa nad každým štýlom aspoň na pár sekúnd zastaviť a následne si pre seba povedať, v čom je tento štýl originálny. Okrem toho nie je od veci napísať na papier ako pozitíva, tak negatíva. Poďme sa spoločne pozrieť na rôzne štýly bývania.

čítať viac

Pravidlá pre zhotovenie jedálne v malom byte

Jedáleň je miestnosť, ktorá slúži na stravovanie. Dalo by sa povedať, že sa jedná o priestory, v ktorých by sa mala stretnúť celá rodina vo chvíli, keď ich čakajú spoločné raňajky, obed alebo večera. Trend jedální k nám doputoval zo zahraničia. Väčšina rodín však je stále v kuchyni, pretože práve túto miestnosť považujú za tzv. jedáleň. Prečo si ale neurobiť aspoň malý kútik, ktorý sa bude môcť nazývať jedálňou? Nemusíte sa obávať toho, že by nefungovala aj v malých bytoch. Ak bývate v byte s menším priestorom, poradíme vám, čoho sa pri zariaďovaní jedálne držať.

čítať viac