Kategória Nábytok

Trend epoxidu a dreva

Stále viac začína byť aj u nás v trende epoxidová výroba spoločne s drevom. O čo sa jedná, čo z epoxidu a dreva je možné vyrobiť a čo taká výroba obnáša sa dozviete v dnešnom článku.

čítať viac

Zväčšite opticky svoje bývanie

Tipov, ako zväčšiť opticky svoj malý byt nie je nikdy dosť. Každý by chcel žiť vo veľkých bytoch. Nie vždy je táto možnosť na dosah rúk. Pokiaľ ste si zaobstarali malý byt a máte pocit, že sa vám opticky do neho nič nevlezie, snažte sa ho aspoň po tejto stránke zväčšiť. Trikov a tipov, ako to dosiahnuť je niekoľko. Stačí sa len zamerať na úplné základy a razom uvidíte, že je váš byt po optickej stránke oveľa väčší. Pevne veríme, že si to nevšimnete iba vy, ale aj vaši priatelia a rodina. Chcete poznať recept na to, ako opticky zväčšiť byt? Poďme sa naň pozrieť.

čítať viac

Dôvody, prečo voliť v byte drevo

Drevo je obľúbeným prírodným materiálom. Čo sa týka bývania, využíva sa prakticky všade. Pokiaľ sa drevu vo svojom byte vyhýbate, prezradíme vám dôvody, ktoré vás presvedčia o tom, že je tento prírodný materiál tá správna voľba pre váš domov. Stačí sa len drevu otvoriť. Drevo sa dá využiť vo všetkých miestnostiach. Nezáleží na tom, či sa jedná o spálňu, detskú alebo obývaciu izbu. Okrem iného sa dá drevo využiť aj v kuchyni, na záchode alebo v kúpeľni. Je dobré sa však držať určitej miery. Ako sa totiž hovorí, nič sa nemá preháňať. Aké dôvody vás presvedčia o tom, že je drevo dobrá voľba?

čítať viac

Tipy na zápach z cigariet alebo ako sa ho zbaviť

Prenajímate byt nájomníkom a po čase zistíte, že vám v ňom ľudia fajčia? Či už samotní nájomníci alebo ich návšteva? Smrad sa nedá vydržať? Okrem toho byt prenajímate vybavený a máte strach z toho, že sa smradu len tak nezbavíte? Nezúfajte, existuje niekoľko možností, ako sa nepríjemného zápachu zbaviť v priebehu pár dní. Počítajte však s tým, že sa tento proces nezaobíde bez menších investícií. Na druhú stranu sa jedná o prírodné riešenia, ktoré zakúpite prakticky v akomkoľvek obchode. Poďte s nami nakuknúť na zaujímavé tipy.

čítať viac

Spať ako vatičke môžete nie len doma

Situácia minulých rokov ukázala, že je výhodné mať okrem bytu aj ešte jedno miesto na bývanie, pokiaľ možno na vidieku či priamo v prírode. Chata v lese alebo chalupa pri rybníku poskytuje nielen potrebnú izoláciu, ale aj priestor na relax a celkové upokojenie. Pokojnejší život ponúka aj opravené bývanie na vidieku. Okrem samotnej podlahovej plochy, na rozdiel od bytu, máte mimo mesta k dispozícii aj svoju záhradu alebo ostatné priestory v prírode.

čítať viac

Najobľúbenejšie štýly bývania

Pokiaľ novo zariaďujete bývanie, mali by ste si z niekoľkých štýlov vybrať iba jeden. V momente, keď k vám vstúpi návšteva, behom pár sekúnd spozná, aký štýl bývania ste si zvolili. Ak sa v tomto odvetví nevyznáte, nezúfajte. Popíšeme vám, aké štýly bývania existujú a v čom sa od seba líšia. Výber štýlu bývania nemusí byť chvíľková záležitosť. Skúste sa nad každým štýlom aspoň na pár sekúnd zastaviť a následne si pre seba povedať, v čom je tento štýl originálny. Okrem toho nie je od veci napísať na papier ako pozitíva, tak negatíva. Poďme sa spoločne pozrieť na rôzne štýly bývania.

čítať viac

Pravidlá pre zhotovenie jedálne v malom byte

Jedáleň je miestnosť, ktorá slúži na stravovanie. Dalo by sa povedať, že sa jedná o priestory, v ktorých by sa mala stretnúť celá rodina vo chvíli, keď ich čakajú spoločné raňajky, obed alebo večera. Trend jedální k nám doputoval zo zahraničia. Väčšina rodín však je stále v kuchyni, pretože práve túto miestnosť považujú za tzv. jedáleň. Prečo si ale neurobiť aspoň malý kútik, ktorý sa bude môcť nazývať jedálňou? Nemusíte sa obávať toho, že by nefungovala aj v malých bytoch. Ak bývate v byte s menším priestorom, poradíme vám, čoho sa pri zariaďovaní jedálne držať.

čítať viac

Prečo neskladovať veci pod posteľou

Úložných priestorov nie je nikdy dostatok. Pokiaľ bojujete s relatívne malým množstvom miesta, potom najskôr hľadáte každú voľnú medzeru, ktorá je vhodná na ukladanie vecí. Je to pochopiteľné, pretože by ste v opačnom prípade museli dané veci vyhodiť. V ponuke je okrem iného aj pivnica. Ak ale všetky vami skladované veci potrebujete, každodenná cesta do pivnice vás po čase prestane baviť. Ako teda ľudia riešia skladovanie vecí? Častým útočiskom sa stáva miesto pod posteľou. Tu sa ale pozastavíme. Skúste si odpovedať na otázku, či je práve toto miesto vhodné.

čítať viac

Vybavujeme predsieň od základu

Zariadiť predsieň môže byť čas od času tou najzložitejšou úlohou vôbec. Predsieň totiž býva miestnosťou, ktorú vidíte po príchode ako prvú. Inými slovami sa zároveň jedná o miestnosť, ktorá by vo vás mala prebudiť príjemnú atmosféru a skvelú náladu. Zvlášť vo chvíli, keď sa necítite úplne najlepšie, pretože prichádzate z práce, kde sú na vás kladené náročné požiadavky. Domov je miestom bezpečia a pokoja. Ak tento cieľ chcete dosiahnuť, potom musíte začať pri predsieni. Až potom môžete hovoriť o tom, že váš byt alebo rodinný dom je urobený podľa vás.

čítať viac

Na aké veci nesmiete v byte zabúdať

Každý si interiér svojho bytu zariaďuje podľa seba. Je to pochopiteľné, každému sa páči iný štýl bývania. Aj cez to sa ale nájdu veci, ktoré by v byte nemali chýbať. Ak neviete, o akých veciach je reč, nezúfajte. Všetko vám v nasledujúcich odsekoch prezradíme. Ako sme už naznačovali, nezáleží teraz na tom, pre aký štýl bývania ste sa rozhodli. Tieto veci patria medzi vaše povinnosti. Bez nich sa rozhodne nezaobídete. Ak nižšie uvedené veci už v byte máte, nemusíte sa starať o ich nákup. Inými slovami máte vyhraté. Poďme sa na to spoločne pozrieť.

čítať viac