Kategória Hobby

Nie je stromček ako stromček

V našom prostredí býva tradičnou súčasťou Vianoc stromček, presnejšie ihličnan. Staromilci dávajú prednosť skutočnému, živému a veľkému stromčeku, takmer po strop miestnosti, ktorý prevonia celý byt. Moderne založení ľudia uprednostnia stromček umelý, ktorý po sviatkoch počká zložený v krabici do ďalšieho použitia. Treťou variantou je kúpiť si malý ihličnan v kvetináči a po sviatkoch ho využiť v záhrade.

čítať viac

Človek a psia reč

Je skutočne ťažké komunikovať s niekým, kto hovorí iným jazykom. A čo je horšie, aby ste psom porozumeli, musíte s nimi hovoriť v ich reči, teda rečou tela a výrazov tváre. Väčšina pánov to nerobí, a tak vzniká veľa problémov a nedorozumení. Pritom si stačí všimnúť iba niekoľko základných signálov a nepochybne budete vedieť, kedy je pes vystrašený, kedy je agresívny a kedy je šťastný.

čítať viac

Obľúbené dvojfarebné kombinácie v roku 2021

Internet vám ponúka mnoho farebných kombinácií, podľa ktorých si môžete vybaviť svoju domácnosť. Čo sa takto zamerať na farebné kombinácie, ktoré patria v poslednej dobe medzi tie vôbec najobľúbenejšie. Ide vždy aspoň o dve farby. Pokiaľ teda nemáte radi dvojfarebné kombinácie, potom sa budete musieť poobzerať inde. Stále veľké množstvo obyvateľov sa prikláňa k jednej farbe. Ak volia aj druhú farbu, jedná sa o malé množstvo s pomerom napríklad 75:25%. Prečo ale nevyskúšať dvojfarebnú kombináciu s rovnakým pomerom využitia?

čítať viac

Túžite po dovolenke v karavane? Najskôr si to vyskúšajte!

Sadnúť do obytného auta a vyraziť len tak krajinou, poznávať nové svety a nových ľudí, tak si predstavujete romantiku? Tráviť dni na mieste, ktoré si zvolíte a užívať si okolie a čerstvý vzduch? A keď chcete, zmeniť ten „vzduch“ a po pár hodinách byť niekde inde? Môže to byť krásny sen, ale aby sa nepremenil na nočnú moru vašej rodiny, najskôr si bývanie v karavane vyskúšajte „na nečisto“.

Do karavanu si zoberiet...

čítať viac

Interiér a jesenné zmeny

Je čas posunúť sa ďalej. Jeseň je už nejakú dobu v plnom prúde a dôkazom sú nízke teploty. Ak si chcete zariadiť interiér podľa jesenných odtieňov, potom vám s touto problematikou veľmi radi poradíme. Leto je pre tento rok už nenávratne preč a je tak potrebné sa posunúť ďalej. Jesenné obdobie so sebou prináša nádherné farby, ktoré možno ľahko preniesť do interiéru bytu alebo rodinného domu. Poďme sa spoločne pozrieť na to, aké zmeny môžete vykonať, aby ste sa priblížili jesennému obdobiu.

čítať viac

Ako vybaviť balkón v paneláku

Bývate v paneláku a máte malý balkón? Neviete čo s ním? Poradíme vám, ako si ho zariadiť, aby vyzeral útulne. Každý má rád niečo iné, preto je dôležité, zamerať sa v prvom rade na seba. Máte radi kvety? Určite nebude problém dostať ich na balkón. Ak máte radi letné posedenie vonku, môžete ho mať na svojom balkóne. Bude síce maličké, ale aj to postačí, aby ste vyšli na chvíľu na vzduch. Z malého panelákového balkóna si môžete tiež urobiť relaxačné miesto. Tu potom budete chodiť odpočívať a čerpať novú energiu.

čítať viac

Koniec úrody aj na balkónoch

Pohľad z okna von v tomto čase dáva tušiť, že aj keď tohoročné leto bolo prinajmenšom o dva mesiace dlhšie, ako po iné roky, je nenávratne preč. Jeseň sa hlási svojimi rannými hmlami a sychravými dňami a každé ráno pozeráme teplomer, či nadránom už nemrzlo. Starostlivé gazdinky odkladajú z balkónov okrasné letničky a pred mrazom chránia trvalky. A tie šikovnejšie už zobrali poslednú úrodu ovocia a zeleniny z balkónov.

čítať viac

Stolík bytovej dielničky

Súčasné bytové domy sú dobre uspôsobené jednému cieľu: poskytnúť bývanie jednotlivcovi alebo celej rodine. Horšie je to vtedy, keď obyvatelia bytu majú okrem túžby pracovať a po práci oddychovať aj iné záujmy. S výnimkou hrania kariet, šachu alebo čítania kníh pre iné koníčky bežný byt priestor neposkytuje. Nie je tu možnosť hobby vykonávať ani ukladať športové či technické vybavenie. Ako to vyriešiť?

čítať viac

Tip na výlet: Lobkovický palác aneb umelecké zbierky na mieste stredovekého smetiska

Nemáte cez víkend čo robiť a chceli by ste sa prejsť? Zamieriť von zo svojho panelákového bytu? Vydajte sa na cestu do Prahy. Ak sa vydáte na Pražský hrad z Klárova a vystúpite po Starých zámockých schodoch, dostanete sa až k východnej bráne. Prejdete, a po ľavej ruke v spodnej časti Jiřské ulice uvidíte Lobkovický palác. Stavbu, ktorá určite stojí za návštevu.

čítať viac

Odkvapy na chalupe zvládnete aj sami

Zdedili ste alebo kúpili starú chalupu na dedine so záhradou? Iste zvažujete, čo s ňou. Aj s chalupou aj so záhradou. Kým pestovanie zeleniny vyžaduje značné úsilie, ovocie zväčša dokáže rásť samé. No nejaký ten čas musíme venovať aj samotnému starému domu. Skôr, než sa pustíte do náročnej rekonštrukcie, zvážte, či vám nepostačia, aspoň na prvých pár rokov, len drobné opravy. Medzi také patrí dočasná oprava strechy a inštalácia odkvapov, ktoré na starých domoch nebývajú.

čítať viac