Kategória Elektro

Nebude elektrina

Naša spoločnosť už tak spohodlnela, že výpadok dodávky elektrického prúdu môže predstavovať katastrofu. Najmä keď zrazu večer v byte všetko zhasne a tma je aj na ulici, vtedy sa nejedná o poruchu v našom byte, problém je plošný. No ak je prerušenie dodávky prúdu plánované, dá sa na všetko pripraviť, hoci aj to nie je práve príjemná situácia. Na čo treba predovšetkým myslieť?

čítať viac

Koľko elektriny to žerie?

Každý elektrický spotrebič má na štítku udávaný maximálny príkon a niektoré aj celkovú priemernú spotrebu za 24 hodín. Z toho si vieme vyrátať celkové náklady na peniaze za jeho používanie. Ak však túto informáciu nemáte alebo chcete zistiť skutočnú spotrebu každého zariadenia, stačí použiť šikovného pomocníka.

čítať viac

Do novej domácnosti nový kávovar

Zariaďovať si novú domácnosť nemusíte vždy len vtedy, keď sa presťahujete do nového a väčšieho bytu. Rovnaké príjemné radosti z vyberania nového nábytku a vybavenia vás môžu postretnúť aj vtedy, keď ste sa rozhodli k svojmu hlavnému príbytku zaobstarať si letné sídlo. Domček so záhradou na vidieku. Hoci ho využívate len menej času, neznamená to, že by ste si nemohli dopriať aj trochu komfortu.

čítať viac

Aj vo vlastnom byte ste len rukojemníkom

Prísť teraz v jeseni popoludní domov do príjemne vykúreného bytu je fajn. Stlačíte vypínač a všade je svetlo. Na plynovom sporáku si zohrejete jedlo z chladničky jednoduchým otočením ventilu. A večer si dáte príjemnú sprchu, lebo pre teplú vodu stačí otočiť kohútikom na vaňovej batérii. Všetko je to veľmi pohodlné a nemusíte pre to urobiť prakticky nič.

čítať viac

Aké veci by nemali chýbať v žiadnej domácnosti

Nech už zariaďujete svoje bývanie v akomkoľvek štýle, existuje zoznam vecí, ktoré by nemali v žiadnom prípade chýbať u nikoho z vás. Inými slovami by sa tieto veci mali nachádzať v každej domácnosti. Nezáleží teraz vôbec na tom, či bývate v rodinnom dome alebo byte. Ste zvedavý, aké veci by u vás nemali chýbať? Premýšľate nad tým, ale žiadna vám doteraz neprišla na um? Pokiaľ je vaša odpoveď „nie“, potom vám v nasledujúcich odstavcoch predstavíme v krátkosti jednotlivé veci, na ktoré by nikto nemal zabúdať. Poďme sa spoločne na to pozrieť.

Čo by v dom...

čítať viac
chladnička

Akú veľkú chladničku do bytu?

Pokiaľ nechcete každý deň chodiť na malý nákup, okamžite všetky nakúpené suroviny spracovať a po uvarení a upečení všetko jedlo kompletne zjesť, musíte mať spôsob, ako bezpečne aspoň niekoľko dní uchovať suroviny, potraviny a jedlo čerstvé. Konzervy a suché potraviny vydržia aj v špajzi, na ostatné potrebujete chladničku.

čítať viac

Je najvyšší čas začať šetriť!

O nutnosti šetriť energie a vodu čítame už dlhé roky. Pre mnohých to boli len morálne apely a často módna póza. Mnohí majitelia domov a bytov reagovali v štýle „Ja na to mám“ a nejaké úspory ich netrápili. No situácia sa radikálne mení. Prekurovanie začína ísť riadne do peňazí, plytvanie v kuchyni ukrajuje z rodinných úspor. Vysoké ceny energetických nosičov spravil šetrenie z módneho trendu nevyhnutnosť, ktorá rozhoduje doslova o prežití alebo sťahovaní sa.

Pretože o t...

čítať viac

Ako vybrať luster do obývacej izby

Osvetlenie je v domácnosti základom. Pokiaľ si čítate alebo vykonávate inú činnosť, pri ktorej je dôležité svetlo, potom iste oceníte správne vybraný luster, ktorý vám v obývačke bude skvele slúžiť. V opačnom prípade sa vám totiž môžu kaziť oči. Ak čítate po tme, vaše oči sa ničia a namáhajú. Pomocou správne vybraného lustra docielite to, že si hravo vystačíte len s jedným osvetlením, bez toho, aby ste si museli dokupovať lampu. Ste momentálne vo fáze, kedy vás čaká výmena lustra? Radi by ste si už zaobstarali luster, ktorý vám bude slúžiť dlhšiu dobu? Poďme sa na to spoločne pozrieť.

čítať viac

Prečo kúpiť práčku s invertorovým motorom

Ak ste v poslednej dobe kupovali práčku alebo sušičku, určite ste sa stretli s pojmom invertorový motor. Ak ste sa boli pozrieť na spotrebiče v niektorej z predajní s elektronikou, určite ste nemali problém sa zorientovať, ktorý spotrebič invertorový motor má a ktorý nie. Výrobcovia totiž na výrobky lepia samolepky, ktoré hlásajú typ motora a niekedy aj ich základné výhody, či informáciu o predĺženej záruke na motor. Prečo sa vlastne výrobcovia invertorovým motorom chvália a je naozaj taký skvelý ako hlásajú?

čítať viac

Výber čističky vzduchu

Tak ako všade sa aj na Slovensku sa nachádzajú tzv. škodliviny. Tieto škodliviny sa následne ľahko dostávajú do interiéru, či už sa jedná o byt alebo rodinný dom. O to horšie je to vo chvíli, keď žijete v meste. K najhorším mestám patrí napríklad Ružomberok. Je to zapríčinené veľkým počtom tovární a rôznych firiem, ktoré ovzdušie znečisťujú. Viete, aký prístroj by vám mohol pomôcť? Na scénu prichádzajú čističky vzduchu. Verte nám, že tie si dokážu poradiť nielen s nečistotami alebo zlým ovzduším, ale tiež aj s cigaretami. Pokiaľ máte doma fajčiara, potom jeho cigarety neucítite.

čítať viac