Akú podlahu vybrať do bytu

Panelákové byty boli v čase ich výstavby považované za unifikované bytové jednotky a podobali sa jeden druhému nie len zvonka, ale aj strohosťou ich vnútorného vybavenia. Nečudo preto, že veľa majiteľov neskôr pristúpilo k rekonštrukcii svojho bytu v snahe zlepšiť jeho vzhľad, ale najmä úžitkové vlastnosti. Na mušku sa dostali aj podlahy. Aké druhy podláh sa hodia do ktorých miestností?


Pôvodne boli vo všetkých miestnostiach bytu podlahy z linolea, položené na betóne. V obytných miestnostiach ich nevzhľad prikryli koberce, ktoré sú ale nepraktické napríklad v kuchyni alebo v chodbe, kde sa pohybujeme po príchode domov v špinavých topánkach najmä v zimných mesiacoch. Preto v chodbách alebo v ich časti pri vchodových dverách často nájdeme položenú dlažbu. Je dolná voči kamienkom či inému znečisteniu a ľahko sa udržiava napríklad mopom. Je však studená na dotyk a napríklad v kuchyni by mohla byť poškodená pádom kuchynského riadu na zem.

Kým v obytných miestnostiach sa s úspechom používajú plávajúce laminátové podlahy, v kuchyni alebo kúpeľni trpia najmä vlhkosťou. Vyzerajú pekne, ľahko sa inštalujú, ale môže sa stať, že po pár rokoch používania ju budete musieť vymeniť. Akú teda podlahu položiť v kuchyni a kúpeľni, keď dlažba je studená, laminátová nevydrží, koberec nechceme a linoleum ju už staré?

Riešením pre tieto miestnosti je stále obľúbená vinylová podlaha s dekorom napríklad plávajúcej podlahy. Vinylová podlaha vydrží pád ťažkej panvice v kuchyni, nie je studená na dotyk, ľahko sa udržiava vysávaním alebo zmývaním, je odolná vlhkosti aj priamej vode a je len o niečo drahšia, ako najlacnejšie laminátové podlahy s krátkou životnosťou.

vinylová podlaha

Pred nákupom vinylovej podlahy sa uistite, že ste si vybrali krytinu správnej záťažovej triedy do miestnosti, kde ju chcete použiť. Je vhodná aj pre miestnosti s podlahovým kúrením. Veľké množstvo vyrábaných dekorov vám dovolí vybrať si ten správny vzor do kúpeľne, kuchyne či inej miestnosti a oživiť váš panelákový byt.

Označenie:  ,

2 komentárov k Akú podlahu vybrať do bytu

  • Agata  píše:

    Tak po skusenosti s plovuckou v panelaku by som do toho uz neisla. Susedi pod nami poculi kazde buchnuti, s dvoma malymi detmi mali troska ocistec:-). Teraz mame vinyl a su spokojni:-) aj my.

  • Lea  píše:

    rozhodne vinyl… prikladam sa k Agata pri ostatnych je to hlucnejsie a susedia dost trpia… my sme preto dávali vinylové, nakolko mame doma psa, macku a aj dieta a podlaha je tichá, odolná a pohľadná

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.