Generálne upratovanie a odmrazovanie chladničky? Oplatí sa hlavne pravidelná starostlivosť

Keď sa povie povysávať chladničku, rozumieme tým jej vyjedenie, teda vyčistenie od potravín. Existuje však aj iné čistenie, na ktoré by sme však v každodennom chode domácnosti tiež nemali zabúdať. Každá chladnička občas potrebuje upratovanie. Kedy a ako ho vykonávať?

Používajte krabičky a sáčky

Nezabúdajme na niektoré zásady používania chladničky. Ak ich budeme dodržiavať, generálne upratovanie a rozmrazovanie sa vďaka vašej systematickej starostlivosti stane hračkou.
Nepríjemnému zápachu, ktorý sa z útrob chladničky začne vinúť, akonáhle ju pootvoríme hoci len na štrbinu, sa vyhneme veľmi jednoducho. Aromatické potraviny skladujeme v plastových boxoch s viečkami. Dnes je ich k dostatiu naozaj nepreberné množstvo všetkých tvarov a veľkostí, takže môžeme vybrať tie najvhodnejšie. Ak sa krabička nehodí, použijeme mikroténové sáčky. Zabránime tak zbytočnému znečisteniu políc.

Ocot a jedlá sóda stačí

Pravidelne raz mesačne chladničku vypracte, aj keď ešte nepotrebuje rozmraziť, a vymyte ju vodou. Môžete pridať pár kvapiek octu, ktorý pôsobí proti zápachu, alebo tiež jedlú sódu na odstránenie nečistôt. Vyhnite sa používaniu koncentrovaných čistiacich prostriedkov, ktoré by potom mohli kontaminovať potraviny. Octová voda a jedlá sóda na umytie vnútra chladničky a políc bohato stačí, ak budete však umývať pravidelne. Pri umývaní nevynechávajte ani dvierka a gumové tesnenia. Nakoniec chladničku vysušte utierkou a nechajte ešte chvíľu otvorenú, aby sa priestor prevzdušnil.

in-the-refrigerator

Využite cestovné chladničky

Chystáte sa rozmrazovať? Po vypnutí chladničky a jej odpojení od siete z nej najskôr vypracte všetky potraviny. Ak máte cestovnú chladničku a namrazovacie vložky do nej, sem s ňou, pretože teraz ju využijete. Vložky uložte niekoľko hodín pred plánovaným upratovaním do mrazničky vašej chladničky. Keď ich teraz vytiahnete, budú studené ako ľad. Zmrznuté potraviny vyberte z mrazničky a naukladajte do cestovnej chladničky. Medzi potraviny vsuňte namrazené vložky a zatvorte veko cestovného chladiaceho boxu. Máte takmer 100% istotu, že potraviny po dobu odmrazovania prakticky nestratia svoju teplotu.

Termotašky sa hodia

Ak nemáte cestovnú chladničku, zabaľte zamrazené potraviny aspoň do novín a uložte tesne vedľa seba. Ich ohrev tým spomalíte. Ak máte z obchodu termotašky na prenos teplých a mrazených potravín, naukladajte do nich v novinách zabalené potraviny. Termotašky zaručujú stabilitu teploty po dobu asi jednej hodiny. Aj keď odmrazovanie za tú dobu nestihnete, predsa len docielite spomalenie rozmrazovacieho procesu.

Pozor na fén!

Rozmrazovanie môžete urýchliť, najlepšie tak, že do mrazničky vložíte drevenú doštičku, na ktorú umiestnite hrniec s vriacou vodou. S obľúbeným sušičom na vlasy ale buďte veľmi opatrní. Samozrejme môžete fúkať do mrazničky horúci vzduch, ale majte na pamäti, že fén je podobne ako ďalšie domáce spotrebiče veľkým žrútom elektrického prúdu a hlavne nezabudnite, že pracujete vo vlhkom prostredí a manipulácia so sušičom by sa vám mohla kruto vypomstiť v podobe zásahu elektrinou. Hrniec s vodou je oveľa bezpečnejším variantom.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.