obývačka tagged posts

Tmavých farieb sa nemusíte báť

Tmavé farby v interiéri. Väčšina obyvateľov si nedokáže predstaviť tmavé farby v interiéri svojho bytu alebo rodinného domu. Je to pochopiteľné, pretože obrovskou nevýhodou tmavých farieb je skutočnosť, že opticky znižujú celý priestor. Okrem toho je potrebné rozsvietiť svetlo skôr. Celkovo tmavé farby prinášajú do jednotlivých miestností tmu, takže popoludní sa cítite, akoby prišla noc. Ale ako je to v skutočnosti s tmavými farbami? Majú nejaké výhody a prečo by ich človek mal zahrnúť do svojho interiéru? Pozrite sa s nami na svet tmavých farieb.

čítať viac

Ako vybrať pohovku do obývacej izby

Výber sedačky sa nemusí nevyhnutne považovať za náročný proces, ak sa zameriavate na správne body, ktoré by mala pohovka obsahovať. Ak neviete, čo robiť s vaším výberom, nič sa nestane. Každý vyniká v iných aktivitách. Poradíme vám, ako si vybrať správnu pohovku v obývacej izbe. Mali by ste sa zamerať nielen na kvalitu a dizajn, ale aj na funkčnosť. Pohovka by nemala byť náročná na údržbu. Toto je jediný spôsob, ako dosiahnuť ľahké a rýchle čistenie z hľadiska vybranej pohovky. Pozrime sa, ako si vybrať vhodnú pohovku, ktorá poteší každého člena vašej rodiny.

čítať viac

Ako vybrať luster do obývacej izby

Osvetlenie je v domácnosti základom. Pokiaľ si čítate alebo vykonávate inú činnosť, pri ktorej je dôležité svetlo, potom iste oceníte správne vybraný luster, ktorý vám v obývačke bude skvele slúžiť. V opačnom prípade sa vám totiž môžu kaziť oči. Ak čítate po tme, vaše oči sa ničia a namáhajú. Pomocou správne vybraného lustra docielite to, že si hravo vystačíte len s jedným osvetlením, bez toho, aby ste si museli dokupovať lampu. Ste momentálne vo fáze, kedy vás čaká výmena lustra? Radi by ste si už zaobstarali luster, ktorý vám bude slúžiť dlhšiu dobu? Poďme sa na to spoločne pozrieť.

čítať viac

Pravidlá pre zhotovenie jedálne v malom byte

Jedáleň je miestnosť, ktorá slúži na stravovanie. Dalo by sa povedať, že sa jedná o priestory, v ktorých by sa mala stretnúť celá rodina vo chvíli, keď ich čakajú spoločné raňajky, obed alebo večera. Trend jedální k nám doputoval zo zahraničia. Väčšina rodín však je stále v kuchyni, pretože práve túto miestnosť považujú za tzv. jedáleň. Prečo si ale neurobiť aspoň malý kútik, ktorý sa bude môcť nazývať jedálňou? Nemusíte sa obávať toho, že by nefungovala aj v malých bytoch. Ak bývate v byte s menším priestorom, poradíme vám, čoho sa pri zariaďovaní jedálne držať.

čítať viac

Prečo sa oplatí mať kuchyňu na mieru?

Pri zariaďovaní svojho nového domova by ste mali myslieť na to, aby ste sa tam vždy cítili čo najviac pohodlne. Ak by zariaďovaniu vášho domu malo predchádzať zdĺhavé chodenie po obchodoch s nábytkom, pri snahe zladiť všetok rôzny nábytok by vás mohlo prejsť všetko nadšenie. Dajte si aj vy navrhnúť kuchyňu na mieru a nechajte svoj vysnívaný domov stať sa skutočnosťou.

čítať viac

Na čo nezabudnúť pri zariaďovaní obývacej izby

Každá miestnosť vyžaduje svojím spôsobom svoje vybavenie. Ak sa presunieme do obývacej izby, nedokážeme si ju jednoducho povedané predstaviť bez obývacie steny a televízie. Práve na obývaciu izbu sa v tomto článku pozrieme. Popíšeme vám, aké vybavenie je pre túto miestnosť dôležité, aby ktokoľvek, kto ju zahliadne v sekunde rozoznal, že sa jedná o obývaciu izbu. V obývacej izbe trávime väčšinu svojho voľného času, pretože sa tu schádza celá rodina. Poďme sa teda pozrieť na najdôležitejšie veci.

čítať viac

Čo nesmie chýbať v obývacej izbe

Ak sa púšťate do zariaďovania interiéru a máte už predstavu, okrem jednej miestnosti, ktorou je obývacia izba, potom ste tu správne. V tomto článku vás zoznámime s niekoľkými tipmi o tom, čo je v obývacej izbe dôležité a na čo sa pri vybavovaní sústrediť. Záležať bude následne čisto len na vás, či sa týchto rád budete držať alebo nie. Tipy okrem iného skrývajú aj feng shui metódu, ktorá je vo svete bývania relatívne veľmi podstatná. Zvlášť pri miestnosti, ako je obývacia izba. Inými slovami ide o miestnosť, v ktorej sa schádza celá rodina.

čítať viac
Najlepšia sedačka je pohodlná

Najlepšia sedačka je pohodlná

Sedaciu súpravu si vyberajte osobne. Zabudnite na katalógy alebo internet, vyskúšajte si ju. Sadnite si, ľahnite, dotknite sa poťahu, pohlaďte ho. V kľude sa posaďte, akoby ste sedeli dom, rozvaľte sa a skúste vstať. Predajne, kde predávajú kvalitné sedačky, vám to dovolia. A keď nie, odíďte do iného obchodu.

čítať viac