Vďaka týmto potravinám zlepšite kvalitu svojej pleti

Jedným zo zaručených tipov pre lepšiu kvalitu našej pleti je „vyspať sa do krásy“. Ak by sme sa však chceli zamerať na zlepšovanie jej kvality z hľadiska potravín, pokojne môžeme niesť tento článok v znamení hesla „najedzte sa do krásy.“ A veru, tomuto výroku treba dať za pravdu, pretože naše zdravie (vrátane zdravej pleti) je podstatným spôsobom ovplyvňované tým, čo konzumujeme. Objavte nové tipy ako posilniť zdravie svojej pleti.

Avokádo je zaslúžene súčasťou mnohých kozmetických produktov

Ovocie, ktoré dokáže s našou pleťou zázraky. Avokádo má schopnosť preniknúť do najhlbšej úrovne našich buniek a obohatiť ich o vitamín A,D a E. Upokojuje podráždenú pokožku a priaznivo vplýva na kožné ochorenia.

Mlieko je bohatým zdrojom vitamínu D

Kosti nie sú to jediné, čo dokáže mlieko v našom tele posilniť. Látky obsiahnuté v mlieku sú obľúbenou surovinou, ktorú obsahujú mnohé denné krémy a pleťové masky. Kyselina mliečna napomáha odstraňovať odumreté bunky pokožky a stimuluje tvorbu nových. Vedeli ste, že nedostatok vitamínu D patrí medzi časté príčiny vzniku akné? Dodajte potrebnú dávku tohto vitamínu svojmu telu vďaka mlieku.

Granátové jablko pre zdravý lesk pokožky

Okrem výnimočnej chuti má granátové jablko aj výnimočné zdravotné benefity a vplyv na zdravie pokožky je zaručene jedným z nich. Vďaka obsahu polyfenolov bojujúcich proti voľným radikálom v našom tele dochádza k regulovaniu prietoku krvi v našej pokožke, vďaka čomu jej dodávajú zdravý lesk.

Losos znižuje riziko vzniku rakoviny kože

Patrí losos medzi vaše obľúbené potraviny? Má skutočne výnimočné účinky na pleť, a to najmä kvôli jeho obsahu omega-3 mastných kyselín. Konzumáciou lososa podporujete hydratáciu a pružnosť svojej pokožky. Losos je bohatý na obsah antioxidantov, prostredníctvom ktorých možno prechádzať vzniku rakoviny kože a rôznym zápalom.

Zaradíte niektorú zo spomínaných potravín do svojho jedálnička? Kombináciou používania pleťových krémov a kvalitnou stravou zaručene docielite zdravšiu a krajšiu pleť.

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.