Zbavte sa svojej krátkozrakosti či ďalekozrakosti už navždy

Už vás viac nebaví ráno otvoriť oči a nevidieť vaše okolie tak, ako by ste chceli? Následne tápať rukou po nočnom stolíku, hľadať okuliare, nasadiť si ich na nos a až tak jasne zbadať doposiaľ neostré kontúry nábytku vašej spálne či črty vášho partnera sladko spiaceho vedľa vás?

Aj tu sa vám naskytá riešenie. Problémy so zrakom má v dnešnej dobe obrovské percento ľudí. Krátkozrakosť či ďalekozrakosť je bežnou súčasťou mnohých životov. A práve návšteva očnej kliniky a následná operácia očí vám túto nepríjemnú skutočnosť môže pomôcť napraviť.

Čo je krátkozrakosť?

Jedna z najčastejších očných chýb, ktorá sa vyskytuje u viac ako tretiny ľudí, je vlastne zhoršené videnie do diaľky. Vzniká v detskom či pubertálnom veku, ale zistiť, že ňou trpíte, môžete až oveľa neskôr. Čo sa jej vývoja týka, existujú dve možnosti. Buď sa v určitom veku táto očná chyba ustáli a jej stupeň sa už nezmení, alebo sa vaša krátkozrakosť bude postupne s pribúdajúcim vekom zhoršovať.

Čo krátkozrakosť spôsobuje?

Pri krátkozrakosti či myopii je vaše oko dlhšie ako oko zdravé a z toho dôvodu obraz, ktorý v diaľke sledujete, dopadá pred sietnicu, čo ho na nej samotnej rozostrí a vám spôsobí ťažkosti so zaostrením. Samozrejme, krátkozrakosť môže byt spojená aj so zmenami oka či inými očnými ochoreniami ako sú šedý zákal, ochorenia rohovky či očnej šošovky. Túto geneticky vrodenú chybu však môžu ovplyvňovať aj iné príčiny. Zrak zhoršuje aj prílišné namáhanie očí, či už pri častom čítaní, štúdiu alebo práci na počítači.

Chyba oka – ďalekozrakosť

Vada, ktorá postihuje pri narodení každého, sa časom prirodzene napraví. Nie však u všetkých. U niektorých detí však dĺžka oka ostane kratšia, ako je normálne a ďalekozrakosť je tak na svete. Ako pri krátkozrakosti, aj tu môže byť príčinou chyba rohovky či šošovky.

okuliare na čítanie

Pri ďalekozrakosti majú ľudia problém s videním na krátke vzdialenosti. Lúče svetla sa nestretávajú na sietnici, ako by správne mali, ale až za ňou, takže obraz, ktorý vidíme, je rozmazaný. Zaujímavé je, že sa táto vada vôbec nemusí prejaviť v mladom veku. Práve naopak, problémy s videním často spozorujeme až neskôr a to až okolo 35. až 40. roku života.

Vyriešte svoj problém operáciou

Operácie očí sú čoraz viac populárne medzi širokou verejnosťou. Pokiaľ máte viac ako 45 rokov a aj vy ste unavení z neustálych problémov s vašimi očami, operácia očí Prelex je pre vás skvelým riešením. Pri operácii vám oční lekári bezpečne vymenia vašu vnútroočnú šošovku za novú umelú multifokálnu šošovku, ktorá vám umožní vidieť kvalitne na všetky vzdialenosti. Celý zákrok trvá len 10 minút. Vaše oko vám lokálne znecitlivia a cez malý rohovkový rez vo veľkosti 2,2 milimetra, odsajú šošovku pomocou vákua a ultrazvuku a nahradia ju tou novou.

Skvelé je, že už druhý deň po operácii pobadáte výsledky a budete vidieť lepšie ako predtým. Videnie sa vám napokon ustáli po troch mesiacoch a váš problém tak bude natrvalo vyriešený.

Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.