Urobte si fotoknihu svojej záhrady

Trávite svoj voľný čas mimo múrov paneláku, chodievate do prírody? Ak je vaším koníčkom záhradkárčenie, iste súhlasíte so mnou, že záhrada sa neustále mení. Na jar sa v nej prebúdza život, ktorý v lete kypí naplno, aby nás jeseň prekvapila bohatou úrodou a pestrými farbami a v zime nám poskytuje pohľad na pokojné zasnežené plochy zdanlivo bez života.

Ale nie len v priebehu roka, pod vplyvom striedajúcich sa ročných období, prechádza záhrada zmenami. Záhrada je živý organizmus, ktorý sa neustále vyvíja a prebieha v ňom kolobeh života. Ak ste na jeseň zasadili nové ovocné stromčeky, už o rok budú vyzerať úplne inak a o pár rokov si korunami zaberú všetok voľný priestor. Ak máte starý strom v strede záhrady, po ukončení jeho púte na tomto svete sa zrazu uvolní priestor a záhrada zase bude vyzerať úplne inak.

Tieto zmeny dokážu byť také výrazné, že v priebehu niekoľkých rokov vaša záhrada úplne zmení svoju tvár. A možno aj sami rozhodnete, že namiesto trávnika začnete pestovať svoju vlastnú zeleninu alebo že vysadíte kríky drobného ovocia. Možno ste zatúžili po mieste na oddych a vybudujete malý altánok či pergolu, ktorej okraj môže zdobiť aj vo veľkej páľave tieniť pnúci sa vinič.

kosenie lúky

Záhradka môže meniť svoju tvár nie len z mesiaca na mesiac, ale aj z roka na rok. Je to znak vašej práce a prezentácia jej výsledkov. Pritom nie je možné povedať, že teraz je krajšia, ako pred rokmi alebo že teraz je lepšia, ako bola v minulosti. Je jednoducho iba iná. No vždy pekná a vždy vaša.

Preto by ste počas práce v záhrade nemali zabúdať zvečniť si zaujímavé pohľady na ňu. Fotografujte, čo robíte, čo pestujete a čo sa vám podarilo. A aby vaše fotky vašej krásnej záhrady neskončili na dne vášho digitálneho archívu, skúste vybrať najzaujímavejšie zábery a zostaviť z nich fotoknihu. Sami si vždy budete môcť pripomenúť, ako sa vaša záhrada vašou zásluhou vyvíjala a keď príde návšteva, môžete sa pochváliť tým, ako trávite svoj voľný čas v lone svojho kúska prírody.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.