Klasické alebo moderné obrazy do obývačky?

Zariaďujete nový byt? Čaká vás výber nábytku, kobercov a bytových doplnkov. Budete nakupovať elektrospotrebiče aj zábavnú elektroniku. Aby ste sa vo svojom domove cítili príjemne a pohodlne, nezabudnite okrem užitočných pomocníkov ani na estetické doplnky. Takými môžu byť obrazy.

Obrazy na stenu slúžia nie iba na zaplnenie prázdneho miesta na múre. Jednak dokážu svojím reliéfom účinne „rozbiť“ veľkú rovnú plochu a tým aj ozvenu a robia zvuk v byte príjemne mäkkým. Hlavne ale vytvárajú atmosféru. Podľa toho preto vyberajte nie len obrazy do obývacej izby, ale do všetkých miestností bytu. Aby ste si po práci dobre oddýchli.

Starší ľudia obľubujú klasické obrazy na plátne, ako sú rôzne zátišia lebo obrazy krajiny. Mladí ľudia zase uprednostnia viacdielne obrazy. Nie len samotné plátno, ale aj rámy spoluvytvárajú svojím rozložením na stene výsledný dojem a dotvárajú pocity, ktoré v nás celá miestnosť vyvoláva. A nemusia to byť žiadne luxusné obrazy.

Čo by ste chceli ráno po prebudení vidieť? Ak nemáte to šťastie pozerať sa na východ slnka nad krajinou, vynahradiť vám ho môžu obrazy do spálne. A vôbec to nemusia byť iba obrazy krajiny. Predstavivosť dokážu skvelo vyburcovať abstraktné obrazy.

Obrazy na stenách vášho bytu môžu pripomínať miesta, kde ste zažili niečo zaujímavé alebo ktoré ste ako rodina spolu navštívili. Môžu pripomínať destinácie, ktoré vidieť túžite. Alebo si vyberiete obrazy, ktoré vo vás vyvolávajú príjemné pocity. V každom prípade vhodne zvolený motív dotvorí celkový štýl miestnosti a vás nabije pozitívnou energiou. Moderný obraz nemusí vyvolávať dojem starého bytu a naviazanosť na históriu rodiny. Vyberte si také obrazy, ktoré charakterizujú vašu súčasnosť a vaše ciele. Obrazy, ktoré vás donútia zamýšľať sa nad vašou budúcnosťou a ktoré majú čo povedať o vašej osobnosti aj návštevám.

Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.