Rolety sú stále obľúbenejšie

Vlna výmeny drevených okien za plastové stále pokračuje. Týka sa najmä panelákovej výstavby, kedy v minulosti boli byty rýchlo stavané a na kvalitu sa veľmi nehľadelo. A ani na údržbu. Problém odhlučnenia bytov od ulice alebo tepelnej izolácie sa dá ale riešiť aj bez nutnosti stavebných prác. Stačí využiť rolety na okná.

Keď si majitelia (či v minulosti nájomníci) bytov dali záležať na pravidelnej údržbe drevených okien, stále sú plne funkčné a bola by škoda ich vybúrať a nahrádzať plastovými. Doplnené silikónové tesnenie vyrieši prievan aj bez veľkého neporiadku v byte. A keď je byt orientovaný do rušnej ulice, kde ani večer neklesá intenzita pohybu automobilov, tak vonkajšie rolety zabránia vnikaniu hluku do izby a súčasne odtienia pouličné svetlá. Vy tak môžete v noci pokojne spať.

Dodatočne montované okenné rolety zároveň bránia únikom tepla z bytu v zime aj prehrievaniu bytu slnkom v lete. Ich montáž trvá krátko a potom si kedykoľvek môžete nastavovať ich polohu alebo aj štrbinu medzi roletami, aby ste si v byte vytvorili svetelnú a tepelnú pohodu podľa seba. Obľúbené sú rolety z plastu, ale ak dávate prednosť kvalitnejším materiálom, objednajte si hliníkové rolety.

vonkajšie rolety

Takéto vonkajšie tienenie bytu môže slúžiť aj ako bezpečnostné rolety, najmä ak máte byt na prízemní. Jedná sa o ďalšiu prekážku, ktorú musí vlamač prekonávať a to stačí na jeho odradenie. Rolety sa dajú namontovať nie len do bytu so staršími drevenými oknami, ale aj keď už sú osadené okná plastové.

Rolety sú známe z mnohých starších budov. Ich účinnosť sa podpísala na ich renesancii. Ľudia si ich dávajú montovať podľa svojich preferencií. Či už sa jedná o rolety plastové, hliníkové, šikmé či screenové rolety, vždy budú vášmu bytu svedčať a zlepšia tepelnoizolačné a zvukovoizolačné vlastnosti okien. A vonkajšie rolety zlepšia aj bezpečnosť vášho bývania.

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.