Kde využijete solárne senzorové svetlo

Senzorové svetlá sa objavujú v čoraz väčšom počte nie len na nových domoch, ale montujú sa aj na staršie bytovky. Na jednej strane zvyšujú komfort tým, že nemusíme hľadať vypínač, na druhej strane pomáhajú šetriť elektrinu, pretože svietia len tam, kde je to potrebné a len nevyhnutnú dobu.

Okrem vnútorných schodísk, kde sa senzorové osvetlenie rozsvieti vždy, keď v noci vyjdete zo svojho bytu na chodbu alebo keď vystúpite pred bytom z výťahu, sa s úspechom využívajú svetla so snímačmi pohybu pri vstupných dverách do paneláku. Na jednej starne vám ako obyvateľom bytu uľahčujú príchod domov za tmy, pretože sa svetlo rozsvieti hneď, ako sa priblížite ku dverám a môžete pohodlne vyhľadať správny kľúč vo zväzku alebo zadať vstupný kód k elektronickému zámku vchodových dverí. A súčasne rozsvietené svetlo odplaší každého, kto by sa ku vchodovým dverám priblížil so zlým úmyslom. Osvetlenie priestoru pred dverami neposkytuje potrebnú anonymitu a preto nespratníci takéto domy obchádzajú.

Ak pri výstavbe domu nebolo plánované osvetlenie vchodu do domu zvonka, môže byť dovedenie elektriny a inštalácia svetla finančne náročné. Pretože okrem samotnej inštalácie to vyžaduje aj projektovú prípravu a vyhotovenie revízie elektrického zariadenia.

evosmd-solar

Tomu sa dá vyhnúť montážou solárneho senzorového svetla na nízke bezpečné napätie a bez potreby pripojenia k elektrickej sieti. Jedinou podmienkou inštalácie je, aby v dosahu pripojovacieho kábla bol priestor orientovaný na juh a celý deň osvetlený slnečnými lúčmi. Potom si už môžete užívať automaticky rozsvietené svetlo za zníženej viditeľnosti, ktoré pre svoju ďalšiu prevádzku nepotrebuje žiadne peniaze. Počas dňa sa zo slnka nabíja vstavaný akumulátor, elektrina z neho slúži na rozsvietenie LED reflektora. Intenzitu osvetlenia, pri ktorej k tomu dôjde aj dĺžku svietenia zvolíte vstavaným ovládačom.

Okrem osvetlenia vonkajších vchodových priestorov sa dajú solárne senzorové svetlá využiť aj na osvetlenie vestibulu a priestoru pri poštových schránkach alebo aj pivničných chodieb, pretože sa v týchto miestach vyskytujeme len krátko. Zato trvalé osvetlenie, ktoré niekto „zabudne“ vypnúť, spotrebuje veľa elektriny, kým iný sused objaví tento problém. Jediné, čo pri solárnych svetlách potrebujte, je umiestnenie solárneho panelu na vonkajšej strane domu na slnkom osvetlenej strane. Vstavaný kábel môžete predĺžiť päťmetrovými predlžovačkami s vodotesnými spojmi.

Solárne senzorové svetlá šetria peniazi pri inštalácii aj pri prevádzke osvetlenia vášho domu a priestorov okolo neho.

Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.