Rolety šetria peniaze za teplo

Ak je vaším koníčkom návšteva kultúrnych a historických pamiatok, nemohli ste si nevšimnúť, že takmer na všetkých budovách sú na oknách namontované vonkajšie, často drevené, rolety. Už v minulosti pomáhali majiteľom šetriť na vykurovaní. Cez okná uniká veľa tepla von a ani dnes nie je dôvod nešetriť práve tu. Rolety z moderných materiálov prinášajú výrazné úspory.

Pridané vonkajšie rolety na oknách vytvoria ďalšiu izolačnú vrstvu vzduchu a tým bránia úniku tepla z budovy smerom von. Veľkou výhodou súčasných roliet je ľahké ovládanie zvnútra miestnosti. Keď je vonku teplejšie, svieti slnko alebo chceme mať dobrý výhľad z okna, rolety zdvihneme a nič nám nebráni pohľadu na ulicu alebo do parku. Na noc, kedy sa vonku zvykne výrazne ochladiť, rolety spustíme.

alsace

Ale nie len v zime sa oplatí mať na oknách vonkajšie rolety. Aj v lete chránia príbytok, tentoraz pred prehrievaním slnečnými lúčmi. Tým, že im nedovolia dopadnúť na sklo okien a ďalej do miestnosti, udržujú teplotu v byte na prijateľnej úrovni a často vďaka roletám nieje potrebné inštalovať klimatizáciu. A tá sa bez elektriny nezaobíde, na rozdiel od roliet pred oknami.

Pre svoj byt si môžete vybrať plastové rolety, ktoré sú cenovo dostupnejšie, ale v ničom nezaostávajú za špičkovými roletami, len majú kratšiu životnosť. Pri ich montáži nie je potrebný zásah do okien ani okenných otvorov.

Náročnejší užívatelia zvolia kvalitné hliníkové rolety s vyššou odolnosťou aj životnosťou a s ovládaním na vypínač alebo pomocou diaľkového ovládania. Kedykoľvek tak zmeníte ich nastavenie a tým aj náladu v miestnosti. Nechce sa vám v nedeľu zavčasu vstávať? Žalúzie na diaľkové ovládanie nastavíte do vám príjemnej polohy.

Výmena okien výrazne zlepší tepelnú izoláciu bytu a vonkajšie rolety doplnia nové okná o ďalší estetický aj úsporný doplnok.

Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.