Prečo neskladovať veci pod posteľou

Úložných priestorov nie je nikdy dostatok. Pokiaľ bojujete s relatívne malým množstvom miesta, potom najskôr hľadáte každú voľnú medzeru, ktorá je vhodná na ukladanie vecí. Je to pochopiteľné, pretože by ste v opačnom prípade museli dané veci vyhodiť. V ponuke je okrem iného aj pivnica. Ak ale všetky vami skladované veci potrebujete, každodenná cesta do pivnice vás po čase prestane baviť. Ako teda ľudia riešia skladovanie vecí? Častým útočiskom sa stáva miesto pod posteľou. Tu sa ale pozastavíme. Skúste si odpovedať na otázku, či je práve toto miesto vhodné.

Skladovanie vecí pod posteľou alebo je toto miesto vhodné?

Miesto pod posteľou bolo odjakživa miestom, kde ľudia skladujú veci. Nie je sa čomu diviť. Posteľ ponúka veľké množstvo miesta, a tak sa tam dá uskladniť prakticky čokoľvek. Od krabíc, cez oblečenie až po rôzne náradie. Ak sa ale zaujímate o bytový design alebo feng shui, potom je toto uskladňovanie zlé. Našťastie je dnes vybavovanie bytu jednoduchšie, a to vrátane postelí. Postele ponúkajú zabudovaný úložný priestor, ktorý je možné využiť. Aj napriek tomu sa však nájdu ľudia, ktorí využívajú nielen zabudovaný úložný priestor, ale aj priestor, ktorý je priamo pod posteľou. Prečo je toto ukladanie nepraktické a nevhodné?

Pokiaľ vám nestačí zabudovaný úložný priestor, je najvyšší čas porozmýšľať nad tým, kde prebytočné veci budete skladovať. Verte nám, že miesto priamo pod posteľou nepatrí medzi vhodné úložné priestory. Prvým dôvodom je upratovanie a čistota. Zabudovaný úložný priestor je uzavretý a prach sa tam prakticky nemá ako dostať. Okrem toho je tento priestor robený na ukladanie vecí. To sa však nedá povedať o priestoroch priamo pod posteľou. Inými slovami, tento priestor by mal byť prázdny. Predstavte si, že budete upratovať. Priestor pod posteľou by sa vám lepšie upratoval prázdny.

Čistota je základom

Čistota je skrátka základom. Jedine tak udržíte tieto priestory čisté. Ak budete mať priestory pod posteľou prázdne, ľahšie a rýchlejšie sa vám budú upratovať. Toto však nepatrí medzi jediné dôvody, prečo nie je dobré ukladať veci pod posteľ. Druhým dôvodom je spánok. Hoci sa to nezdá, váš spánok nebude kvalitný, ak sa budú nachádzať pod posteľou veci. Na tento fakt prišla skupina odborníkov a vedcov, ktorí mali za úlohu skúmať, ako ľudia spia na posteli, ktorá je prázdna a na posteli, pod ktorou sa skladujú veci. Inými slovami človek lepšie spí, ak je priestor pod posteľou prázdny.

S najväčšou pravdepodobnosťou s nami budete súhlasiť, že je dobré nájsť iné voľné priestory, ktoré využijete na veci, ktoré ste pôvodne chceli umiestniť pod posteľ. Jedine tak získate kvalitnejší spánok a čistejšie priestory. Spálňa by celkovo mala byť vybavená jednoducho a útulne. Akýkoľvek rušivý element bude mať negatívny vplyv na váš spánok. V žiadnom prípade neskladujte v spálni elektroniku. O tej sa vie, že patrí medzi najrušivejšie elementy vôbec. Váš spánok by následne nebol kvalitný.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.