Druhy štýlov bývania

Je pochopiteľné, že v prípade, kedy by sme navštívili niekoľko desiatok interiérov, každý by sa určitým prvkom líšil. Inými slovami vždy bude závisieť na majiteľoch, aký štýl bývania preferujú. Ak ste si nedokázali vybrať, a to aj cez to, že ste prezreli takmer celý internet, radi by sme vám pár druhov priblížili viac. Druhy štýlov bývania je potrebné poznať, inak si nedokážete následne vybrať ten správny, ktorý vám najviac vyhovuje.

Ako sami iste viete, štýlov bývania je naozaj veľa. V prvom rade sa pozrieme na tie, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou budete poznať. V našej republike sú relatívne často využívané a obľúbené. Prvým druhom bývania je škandinávsky štýl. Jedná sa o kombináciu eko druhu a vidieckeho štýlu. Počítajte s tým, že sa u tohto štýlu nezaobídete bez bielej farby, drevených dekorácií a textílií. Práve tieto charakteristiky napovedajú, o aký štýl ide. V tomto prípade je to práve už spomínaný škandinávsky štýl. Pokiaľ chcete ešte zvýšiť dôveryhodnosť tohto štýlu, kúpte si do interiéru väčšie okná.

Tie sa totiž postarajú o denný prísun svetla. Inými slovami ho možno mierne zaradiť do prírodného štýlu. Druhým obľúbeným štýlom bývania je toskánsky štýl. Tu počítajte, aspoň čo sa týka farieb, s úplne inými odtieňmi. K toskánskému štýlu bývania sa hodí prevažne hnedá, oranžová, žltá alebo jemne béžová. Predsa len sa nájdu prvky, ktoré majú s predchádzajúcim štýlom bývania totožné. Ide o prírodné tóny a prvky. Obľúbené sa tak stávajú opäť drevo, kameň alebo tehly. U dekorácií môžete zájsť aj ďalej a využiť červené farby, ktoré dodajú napríklad oranžovej alebo žltej tú správnu šťavu. V neposlednom rade nemajte strach siahnuť po malých kobercoch, ktoré umiestnite na stred miestnosti.

Štýlov bývania je viac!

Druhy štýlov bývania tým zďaleka nekončia. Radi vám predstavíme aj ďalšie nápady, ako vybaviť interiér. Na scénu prichádzajú štýly, ktoré nie sú v Slovenskej republike príliš obľúbené alebo známe. Ak by sme sa nad nimi zamysleli, určite by ste sa mohli pomocou pár prvkov týmto interiérom priblížiť. Áno, moderná doba ponúka moderné dekorácie, vybavenie i farby. Čo sa takto vrátiť do retro štýlu? Ten sa v niekoľkých krajinách totiž vracia do módy. Aj u nás si určite zaobstaráte pár nádherných retro kúskov, ktoré budú stáť za to. Zvlášť obdobie 1950 až 1970 je veľmi obľúbené, aspoň z pohľadu bývania.

Posledným našim typom, ktorý sa týka štýlu bývania, je arabský štýl. Ten dominuje svojím luxusom a vidieť ho tak môžete napríklad v čajovniach alebo drahších hoteloch. Arabský štýl bývania sa dá spoznať na prvý pohľad, a to podľa drahého a zároveň luxusného nábytku, ktorý je väčšinou vyrobený z masívneho dreva. V neposlednom rade využíva arabský štýl bývania prevažne bielu alebo kráľovskú modrú farbu. Druhy štýlov bývania sú všade okolo nás, stačí len sledovať interiéry bytov a domov, v ktorých sa nachádzame.

Každá krajina uznáva niečo iné!

Ak si nedokážete vybrať svoj štýl bývania, zamerajte sa na obľúbené štáty a podľa nich následne hľadajte ich štýl bývania. Tým rýchlejšie dospejete k finálnemu rozhodnutiu o tom, ako si zariadiť byt alebo rodinný dom. Verte nám však, že zariaďovanie bytu je pre mnohých ľudí komplikovanejšie.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.