Aj v malom byte môžete mať veľa vecí. Kde všade môžu byť úložné priestory?

Pretože ceny bytov najmä v mestách raketovo narastajú, ľudia bývajú v stále menších bytoch. A aj keď sa všetok nábytok často podarí nejako naskladať, problém býva s úložnými priestormi. Premýšľate, kam napchať všetky vaše poklady? Pozrite sa na naše tipy a objavte zaujímavé možnosti.

Zastrčte to pod posteľ

Priestory pod posteľou sú na nezaplatenie, môžete do nich totiž schovať prakticky čokoľvek – aj väčšie veci, ktoré inde v byte prekážajú. Postele si môžete rovno zaobstarať otváracie, alebo využiť šuplíky, ktoré zastrčíte pod postele. Tie sa dajú kúpiť buď rovno s posteľami, alebo je možné ich dokúpiť neskôr.

Ak sa do nich chystáte skladať potrebné oblečenie, rozdeľte si šuplík na menšie sekcie. Na delenie môžete použiť napríklad rôzne veľké krabice od topánok – uvidíte sami, ako prehľadný celý priestor bude a všetko ľahko nájdete.

Skriňové steny až do stropu

Investujte do skrine na mieru. Sú síce drahšie v porovnaní s lacným, dostupným nábytok, ale budú vám skvele slúžiť. Urobte si skriňovú stenu až do stropu – nielen, že opticky nebude prekážať, pretože splynie so stenou, ale tiež do nej môžete umiestniť úplne všetko. Hore patrí sezónne oblečenie, prípadne veci, ktoré potrebujete raz za čas. K ich vyberaniu použijete schodíky.

Využite aj priestor v zádverí, kam môžete umiestniť aj malú skrinku. Opäť sa jedná o nenápadný priestor, ktorý ale plne využijete.

Otváracie lavice a ďalšie nenápadné priestory

V minulosti boli otváracie lavice bežnou záležitosťou, ale dnes sa na ne trochu pozabudlo, a to je obrovská škoda. Otváraciu lavicu môžete umiestniť napríklad k jedálenskému stolu, alebo do predsiene, kde môže slúžiť aj ako skrinka na topánky. Do obývačky môžete umiestniť sedacie taburety, ktoré je možné tiež otvoriť a umiestniť do nich najrôznejšie predmety.

Nenápadné obývacie steny

Masívne drevené obývacie steny sú nielen nemoderné, ale aj nevhodné do malých bytov. Stavte na moderný variant a kúpte si nenápadný televízny stolík a pár závesných skriniek. Zvoľte stolík na nožičkách – vďaka tomu bude vidieť väčší kúsok podlahy a priestor sa prevzdušní. Dobre si tiež rozmyslite farbu. Keď ju dáte o odtieň tmavšiu ako farbu, do ktorej je ladená celá izba, krásne splynie s okolím a bude nenápadná.

Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.