Do záhrady dobre obutý

Správna obuv je pre ľudí dôležitá z niekoľkých pohľadov. Mala by korešpondovať s oblečením, ktoré máme na sebe a tiež so situáciou, v ktorej sa nachádzame. Teda pri výbere topánok musíme brať ohľad na situáciu, pre ktorú si obuv vyberáme. A tiež je dôležité, aby nám v topánkach nebola zima. Aby sme nohy udržali v teple a suchu a tým si zabezpečili zdravie. Nevhodná obuv môže spôsobiť prechladnutie. Takže máme topánky do práce, na voľný čas, máme obuv na šport. Aké topánky sú najlepšie do záhrady?

Každý zo záhradkárov vám odpovie podľa svojich skúseností. Mnohí budú prisahať na klasické gumáky, v ktorých nevadí, že šliapete po hline alebo hnoji a nevadí im ani voda. Pravda, ak vám nevadí zima na nohy na jar alebo neskoro na jeseň. A chodiť v gumákoch v zime je hotové utrpenie, nepomáhajú ani dvoje ponožky. Navyše sa v gumákoch noha záhradkára solídne potí a z tejto vlhkosti práve býva na nohy zima. V gumákoch vydržíte dve či tri hodiny, ale rozhodne nie celý deň. Aj keď dni v zime bývajú kratšie.

gumáky

Ďalšou obľúbenou voľbou záhradkárov sú kožené topánky nad členky. Bývajú hrubé a odolné, s členitou podrážkou, s ktorou sa topánky nešmýkajú ani na hline ani mokrej tráve. A vydržia odolávať rose z trávy alebo dažďu tiež nejaký čas. Dlho ale potom trvá ich vysušenie, aby sme si ich mohli znova obuť. Pokiaľ ale vonku vyslovene neprší, v kožených topánkach bude naša noha záhradkára v bezpečí.

Nemali by sme zabúdať ani na nové materiály. Takzvaný goretex je materiál na obuv aj odev, ktorý z vnútra prepustí vlhkosť vo forme pary z potu, ale nedovolí vode vniknúť zvonka do vnútra. Z takéhoto materiálu sa vyrábajú aj športové trekingové topánky nad členky. Materiál dovolí topánke dýchať, noha sa v nej nespotí, ale rosa z trávy alebo kvapky vody v daždi do topánky nepreniknú. Nohy sú tak stále v teple a suchu. Vzhľadom k určeniu majú trekingové topánky členitú podrážku, ktorá sa ani v záhrade nešmýka. V kombinácii s funkčnými ponožkami alebo podkolienkami pre lyžiarov si tak zaistíte na dlhé hodiny komfort pre svoje nohy.

Udržať nohy v suchu a teple je základom nášho zdravia. Keď vám v záhrade nebude chladno, bude vás práca v nej baviť. Správna obuv pre záhradkára je dôležitá najmä v chladnom jarnom a sychravom jesennom počasí.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.