Ohrievače pre domácnosť aj priemysel

Bývanie v panelákovom byte v sebe nesie jednu nespornú výhodu. Len bývame a o chod celého bytového domu sa stará správca. Zabezpečuje, že máme vždy teplú aj studenú vodu, v zime teplo a že nám netečie strecha. Sú ale situácie, kedy sa musíme vedieť o seba postarať sami a je dobré, keď sme na také prípady pripravení. Ako napríklad porucha na teplovodnom vedení uprostred treskúcich mrazov.

Ani najlepší správca bytového fondu nevie ovplyvniť poruchy a kým údržbári v zamrznutej zemi potrubie neopravia, pár dní v chladnom byte môže znamenať nie len dyskomfort, ale často aj choroby z prechladnutia. Mať doma elektrický alebo plynový ohrievač je veľkou výhodou.

Aby sme zabezpečili naozaj dlhú živostnosť a spoľahlivosť náhradných zdrojov tepla a mohli sa spoľahnúť, že nám v čase núdze dobre poslúžia, vyberajme v kategórii „priemyselné ohrievače“, tieto výrobky sú stavané na dlhšiu živostnosť, než tie najlacnejšie z rôznych marketov. A pre ktoré médium sa rozhodnúť?

Elektrické ohrievače vyžadujú funkčný prívod elektrickej energie. Vhodné sú ako doplnkové zdroje tepla najmä v prechodnom období jari a jesene, na prikúrenie, keď ešte ústredné kúrenie nie je v plnom výkone a my máme radi v byte teplejšie. Či už infražiariče pre operatívne zvýšenie teploty alebo olejové radiátory pre trvalejšie kúrenie, prípadne elektrické konvektory, všetky sú pohodlné na používanie a účet za elektrinu nám príde až s ročným vyúčtovaním.

gimme-the-heat-1510610

Keď hrozí preťaženie elektrickej siete alebo elektrina nie je k dispozícii, prídu vhod plynové priemyselné ohrievače. Poháňané stlačeným propán-butánom v tlakových fľašiach slúži všade ale vyžadujú v prípade dlhodobého využívania dostatočné zásoby vykurovacieho média lebo ich operatívnu dodávku. Plynové ohrievače poznáme v podobe terasových a záhradných klobúkových ohrievačov, ale aj ako plynovú piecku alebo priemyselné ohrievače s veľkým výkonom valcového tvaru na podvozku pre väčšie priestory.

gas-heater-1425655

Prenosné zdroje tepla v paneláku využijete nie len v prípade poruchy centrálneho rozvodu tepla, ale aj na rekreačnej chalupe alebo v záhradnej chatke a kúriť nimi môžete aj v garáži pri oprave auta, alebo vo svojej hobby dielni. Pre takéto miesta s úspechom využijete aj naftové vykurovacie telesá. Mať po ruke alternatívny ohrievač sa vždy oplatí.
 

 
Credit: Freeimages.com/Sisterdew
Freeimages.com/D-squared

 


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.