Okrem budovy poistite aj domácnosť, oplatí sa

O význame poistenia už dnes nikto nepochybuje a okrem tých povinných na motorové vozidlá si ľudia poisťujú aj ďalšie riziká. Často sa však stáva, že si mýlia poistenie nehnuteľnosti a poistenie domácnosti. Prečo by ste mali mať mať obidve?

Ak bývate v paneláku či inom bytovom dome, nehnuteľnosť ako takú poisťuje spoločenstvo vlastníkov alebo majiteľ-investor domu. Na vás ostáva poistiť si domácnosť, teda vnútorné zariadenie bytu. Ak ste majiteľom rodinného domu, mali by ste mať poistenú aj nehnuteľnosť aj domácnosť.

Poistenie nehnuteľnosti kryje riziká živlov alebo vandalizmu na stavbe samej. Poistenie domácnosti voči rovnakým rizikám sa vzťahuje na hnuteľné veci vo vnútri nehnuteľnosti. Požiar, záplava alebo prasknutý vodovod môže zničiť nábytok, koberce, obrazy, prípadne môže byť dom vykradnutý. Vo všetkých prípadoch bude potrebné väčšinu zničených vecí nahradiť novými. Okrem toho, že poškodený má plné ruky práce s odstránením následkov poistnej udalosti, tak ho čaká aj veľký nákup. Všetko to stojí kopu peňazí a dobrá poistka vtedy príde vhod.

zasahujúci hasiči

Koniec roka býva obdobím bilancovania a začiatok nového roka je obdobím plánov a predsavzatí. Skontrolujte si, či máte naozaj poistené všetko dôležité proti rizikám, ktoré u vás prichádzajú do úvahy. A to sa netýka len bytu, v ktorom trvale žijete. Ak máte starý dom na vidieku, kam chodievate len cez víkendy, môže byť terčom vandalov aj ten. Hoci na jeho zariadenie ste použili starý nábytok alebo veci z bazáru, zlodej to nevie a okrem krádeže spôsobí aj škody na oknách a dverách. Keď vás prejde zlosť, začnete veci riešiť a s dobrou poisťovňou za vami to pôjde ľahšie.

Navyše takouto poistkou sú kryté aj lyže, bicykel a iné športové potreby a to aj mimo vašej domácnosti. A pri uzatváraní poistenia domácnosti online nie je potrebné vykonávať obhliadku vašej domácnosti. Tým ušetríte kopu času.

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.