Moderné podlahové krytiny

Podlahu si nekupujete každý rok novú, preto je potrebné vždy dobre vyberať a neunáhliť sa. Podlaha dokáže zvýrazniť celý vzhľad izby, dokáže dodať nový vzhľad starému nábytku. Okrem estetických vlastností sú dôležité tiež funkčné vlastnosti. Prinášame vám novinky na trhu s podlahovými krytinami.


Česká kvalita

Jedným z tradičných českých výrobcov vinylových podlahových krytín je spoločnosť Fatra, a. s. Podlahové krytiny od tejto značky vždy znamenajú kvalitu, moderné prevedenie a je možné ich využiť v domácnosti aj v komerčných priestoroch, ako sú nemocnice, školy alebo ľahký priemysel.

V súčasnej dobe má na trhu 4 produktové značky:

  • Thermofix

  • FatraClik

  • LINO Fatra

  • Imperio

Vinylové podlahy všeobecne sú veľmi vyhľadávanou podlahovou krytinou, keďže ponúkajú celý rad funkčných vlastností, ktoré sú užitočné. Vysoko odolné, veľmi dobre znášajú vlhkosť a vždy majú širokú škálu dekorov a prevedení. Navyše sú vhodné pre alergikov.

Rady Fatra RS-click a Thermofix

Novinkou je teraz rad Fatra RS-click, ktorý bol navrhnutý pre rok 2016 – 2018. Kombinuje v sebe moderné inovácie v konštrukcii podlahovín spolu s modernými trendmi interiérového dizajnu. Jedná sa o vinylové plávajúce podlahy so zámkovým spojom. Vďaka tomu je ich inštalácia veľmi jednoduchá.

Vinylové podlahy dokonale imitujú prírodné materiály, ako sú kameň a drevo. Zároveň sú vysoko odolné a majú jednoduchú údržbu.

podlaha

Podlahy Thermofix vyrába spoločnosť už od roku 2003. Pre tento rad podlahy je typická jej nadštandardná odolnosť, nízka hlučnosť, ľahká údržba a možnosť ju umiestniť spolu s podlahovým vykurovaním. Thermofix našla svoje uplatnenie predovšetkým v komerčných priestoroch.

Podlaha pre kreatívnych ľudí

Pre ľudí, ktorí dávajú prednosť prírodným materiálom a chceli by niečo viac farebné, je pre nich marmoleum ako stvorené. Marmoleum je prírodné linoleum, ktoré vzniká zmiešaním ľanového oleja, živice, vápenca, drevitej múčky a prírodných pigmentov. Tieto prvky sú potom lisované pod vysokým tlakom k jutovej textílii.

Marmoleum sa nepodobá ani drevu ani žiadnej inej podlahovej krytine, takže v každej miestnosti zariadi unikátny vzhľad. Navyše fantázii sa medze nekladú. Marmoleum sa predáva v širokej farebnej škále. Je možné ho kúpiť vo štvorcoch, ktoré sa dajú rôzne kombinovať alebo v pásoch.

Unikátne je, že sa marmoleum dá rezať laserom a spájať ho tak do rozmanitých tvarov a vytvoriť si originálnu podlahu.

Moderný laminát

Plávajúce laminátové podlahy vznikli vo Švédsku v roku 1977 a môžu sa tak radiť medzi najnovšie typy podlahových krytín. Počas svojho pôsobenia na trhu vychytali svoje nedostatky a dnes sú známkou kvality a môžu konkurovať všetkým ostatným typom.

Laminátové podlahy sa skladajú z troch vrstiev, ktoré majú vplyv na konečné vlastnosti podlahy. Prvá vrstva je impregnovaná a skvele tak odoláva vlhkosti a drží si svoj tvar. Prostredná vrstva je tvorená nosnou doskou, ktorá je vyrobená z dreveného materiálu. Najvyššie položenou vrstvou je tak dekoratívna. Tá však tiež zohráva vplyv na odolnosť podlahy a je vyrábaná zo živicovej celulózy.

PVC

PVC podlahy sú stále viac obľúbené a nie je sa čomu diviť. Už dávno to nie sú tie nevzhľadné šedé linoleá. Jedná sa v porovnaní s drevom o lacné podlahy, ktoré majú však dlhú životnosť a vysokú odolnosť. Ako jedna z mála podlahových krytín sú vhodné pre alergikov.

Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.