Aké podlahy si nechať namontovať?

Pri hľadaní nového bytu máme na výber dve základné cesty: Kúpiť si kompletne zrekonštruovaný alebo nový byt. Alebo si zaobstarať byt starší a zariadiť si ho po svojom, rovnakú možnosť máme pri kúpení takzvaného holobytu. Druhá možnosť ponúka nespornú výhodu. Nemusíme bývať v byte s podlahami a obkladmi, ktoré vybral niekto iný. Ani ich prácne odstraňovať a dávať do miestností materiály podľa svojho výberu.

Či už sa rozhodnete pre rekonštrukciu starého bytu alebo dokončenie holobytu, čaká vás výber obkladov do kúpelne aj kuchyne v časti kuchynskej linky a sporáku, ale aj podlahových krytín do všetkých miestností. Bolo by jednoduché dať do celého bytu linoleum jednakého vzoru, ako tomu bývalo v hlbokej minulosti. Keďže ale každá miestnosť slúži inému účelu a samozrejme chceme v každej izbe vybudovať inú atmosféru, najmä naše nežné polovičky pri zariaďovaní rodinného hniezda vyberajú rôzne dekory a podľa plánovaného využitia miestností, a teda aj ich záťaže, musíme zvoliť aj správne materiály.

Najtrvanlivejšie a najkvalitnejšie drevené podlahy sa nehodia všade. V chodbe za dverami alebo v kúpeľni by dlho nevydržali aj napriek vašej starostlivosti. Avšak neskutočnú radosť vám budú robiť v obývačke. Takú podlahu škoda zakrývať kobercami. V staršej bytovej zástavbe dodnes nájdete v obytných miestnostiach položené drevené parkety. Mnoho ľudí volí namiesto výmeny podlahy jej rekonštrukciu. Parkety sa vyrábajú aj dnes a ak sa vám páčia, nič nebráni použiť ich aj v novom alebo rekonštruovanom byte.

Ak namiesto tradičných a luxusných materiálov na podlahy dávate prednosť praktickým materiálom alebo vás tlačí rozpočet a čas a potrebujete rýchlo bývať, zvoľte praktické PVC podlahy. Na prvý pohľad možno pripomínajú staré linoleá, ale dnes sa pre výrobu podlahovej krytiny z PVC používajú úplne iné materiály. No praktickosť pri ich pokládke a neskôr používaní zostala. Podlahu z PVC jednoducho zotriete mopom alebo povysávate a máte čisto.

Aj tieto vinylové podlahy sú dostupné v mnohých farebných vzoroch a dokonca imitáciách iných druhov podláh. Ak sa vám páčia spomínané drevené podlahy, v kuchyni ju bude pripomínať PVC podlaha. Keď máte v obľube kamenné podlahy, vinylová podlaha s dekorom kameňa ju bude pripomínať v chodbe. Ľahko ju utriete od nečistoty a ľahko ju po rokoch vymeníte za inú.

Výhoda naozaj širokej a pestrej ponuky podlahových krytín vás môže na chvíľu zaskočiť. Aby ste si naozaj dobre vybrali a počas používania podlahy s ňou boli spokojný, navštívte predajne FLOOR EXPERTS SLOVAKIA S.R.O. a na vlastné oči si pozrite a vyberte, čo sa vám bude do každej izby vášho bytu hodiť. Pretože rekonštrukciu bytu pre svoju rodinu treba začať skutočne od podlahy. Tu si vyberiete skutočne kvalitu, ktorá vydrží a zvýši hodnotu vášho bytu pre prípad jeho predaja.

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.