Trapézové krytiny sú praktické

Ocitli ste sa v situácii, že ste sa stali majiteľmi staršej budovy, usadlosti na vidieku? Radosť z krásneho miesta, kusa vlastnej prírody často vystriedajú starosti, keď sa podrobnejšie oboznámite so stavom získaného majetku. A s nákladmi na jeho opravu či nebodaj rozsiahlejšiu rekonštrukciu. A hoci múry či staré okná by aj počkali, ak je strecha zlá, ohrozená je celá stavba.

Pretože dom sa stavia od základov, ale opravuje od strechy. A väčšina starších domov má problém práve so strechou. Stará škridľa je často popraskaná, cez škáry zateká a fľaky na strope sú ten najmenší problém. Ak to necháte takto pár rokov, okrem krytiny budete meniť aj krov a to už budú iné náklady! Preto je treba s opravou začať čo najskôr. Ak totiž opravíte strechu, získate čas, aby ste sa rozhodli, čo urobíte s celým domom. Môžete sa pustiť do jeho opráv, ale aj môžete všetko nechať v pôvodnom stave, či už nemáte peniaze alebo nemáte čas. V každom prípade dom zostane suchý, jeho degradácia sa zastaví, zmizne vlhkosť z neho. Rovnaké to je aj s hospodárskymi budovami, ktoré ale často bývajú v oveľa horšom stave, ako starý obytný dom.

To vám na druhej strane dáva možnosť pustiť sa do opráv sami či so zručnejšími priateľmi, ktorí už niečo také absolvovali. Zložiť starú krytinu nie je problém, vyrovnať staré krokvy pribitím nových foršní tiež nie žiadna veda a osadiť strešné laty, ak nemusíte riešiť podstrešnú fóliu a kontralaty tiež zvládnete. A aby vám práca išla pekne od ruky, porozmýšľajte použiť ako krytinu trapézové krytiny. Sú ľahké, ale vďaka svojmu tvaru veľmi pevné a vďaka povrchovej úprave aj veľmi odolné. A pretože sú to oproti škridli oveľa väčšie kusy, tak práca rýchlo napreduje. A čo sa týka strešných lát, na úplne presnom rozložení a vzdialenosti medzi nimi pod plechom zas až tak nezáleží.

Stodolu či garáž si dokážete opraviť aj sami a trapézové krytinuňy vám v tom pomôžu. Sú praktické, nie drahé a vybrať si môžete nie len rôzne farby, ale aj výšku prelisu. Okrem technickej funkcie výška trapézu dokáže ovplyvniť aj vzhľad rekonštruovanej stavby.

Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.