Výber postele a matraca pre dieťa do bytu

Vybrať správnu posteľ pre dieťa do bytu nemusí patriť medzi zložité procesy. Stačí sa len držať základných tipov, ktoré vám pomôžu tento problém lepšie zvládnuť. V žiadnom prípade si nemyslite, že dieťaťu kúpite prvú posteľ, ktorú uvidíte. Ak nevyberiete kvalitnú posteľ, vrátane matraca, môže mať vaše dieťa v budúcnosti nemalé problémy s chrbtom. To iste nechcete. Posteľ je produkt, na ktorom sa ani v tom najmenšom neoplatí šetriť. Rovnako je na tom aj samotný matrac. Ten je svojím spôsobom pre posteľ dôležitý. Ako sme už naznačovali, nemusíte sa ničoho báť.

Ako vybrať detskú posteľ do bytu

Začať by ste mali u správnych rozmerov postele. Dieťa rýchlo rastie a žiadny rodič nestojí o to kupovať posteľ každým rokom. Ako teda tento problém vyriešiť? Veľmi jednoducho, posteľ vždy vyberajte prinajmenšom o 40 až 50 cm dlhšiu. Ak uvidíte kvalitnú posteľ, ktorá je dlhšia napríklad o 60 a viac cm, nič sa nedeje. Vášmu dieťaťu aspoň dlhšie vydrží. Aj tak musíte počítať s tým, že tento nákup postele nepatrí medzi vaše posledné. Jednak každé dieťa túto rezervu časom doženie a jednak sa neustále menia konštrukcie a technológie postele. Za pár rokov tak ľahšie zaobstaráte kvalitnejšiu posteľ.

Šírka postele u detí by nemala klesnúť pod 90 cm. Aj tu je možné sa zamerať na určitú rezervu. Nie je to však iba o tom, zaobstarať dieťaťu dlhšiu posteľ a myslieť si, že máte na pár rokov pokoj. Ak nebude posteľ vyrobená z kvalitného materiálu, nevydrží vám ani pár mesiacov. Je dôležité, aby ste vedeli správne vybrať materiál postele. K pevným materiálom patrí napríklad drevo. Musíte ale počítať s tým, že na trhu je niekoľko typov driev. Skúste sa zamerať na tie najkvalitnejšie. Zároveň je však nutné vedieť fakt, že za takú posteľ si budete musieť v konečnej fáze priplatiť. Táto investícia sa vám bezpochyby oplatí.

Ďalšie dôležité parametre pri výbere postele pre dieťa

Ak sa vrátime späť k materiálom, vyhnite sa drevotrieske alebo kovu. Drevotrieska sa nedá považovať za kvalitný materiál, a tak by vám detská posteľ nemusela vydržať všetok ten nápor. Dieťa využíva posteľ nielen na spánok, ale aj rôzne hry. Inými slovami po nej skáče alebo na nej trávi veľké množstvo času. Kovu sa vyhnite z toho dôvodu, že je pre dieťa nebezpečný. Väčšina postelí z kovu má ostré hrany. Tým výber nekončí. Na scénu prichádza výber matraca. Pre dieťa je dobré sa zamerať na matrac s pamäťovou penou. Zaujíma vás, prečo? Odpoveď je jednoduchá.

Matrac s pamäťovou penou sa prispôsobí človeku, ktorý na nej spí. Ľahšie si tak zapamätá všetko, čo sa týka vášho dieťaťa pri spánku. Vyberajte z vyšších matracov, ktoré podporujú okrem iného aj správny rast chrbtice. Vaše dieťa tak nebude bolieť chrbát. Výber matraca je dosť možno zložitejším procesom, než výber postele. Buďte teda maximálne dôkladní.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.