Vinylové podlahy a ich vlastnosti

Vinylové podlahy patria medzi podlahové krytiny novej generácie. Svoju slávu si získali najmä vďaka praktickým vlastnostiam a vysokej odolnosti.

Nespočetné množstvo dekorov

Vinyl je jeden z materiálov, ktorý vám ponúkne skutočne širokú škálu dekorov. Môžete si vybrať z imitácii rôznych druhov dreva, dlažieb či kameňa. Všetko podľa vášho vkusu. Vinylové podlahy oplývajú eleganciou, modernosťou a originalitou. Svetlé dekory sa hodia najmä do menších priestorov, pretože ich opticky zväčšia. Pri výbere príliš tmavých dekorov majte na mysli, že na nich bude vidieť každú smietku, preto počítajte s častejším vysávaním.

Vhodné na podlahové vykurovanie

Vinylová podlaha nemá veľký tepelný odpor, vedie teplo najlepšie a hodí sa do domácností s podlahovým vykurovaním.

Niekoľko praktických vlastností vinylových podláh

Podlahová krytina dobre znáša vlhkosť. Ani v prípade vytopenia sa príliš nepoškodí. Ak je totiž nalepená na cemente alebo na sadrovom podklade a jej montáž bola prevedená kvalitne, nemusíte sa obávať, že na nej nadbytok vody zanechá trvalé následky. Je vhodná aj k domácim zvieratkám, má dlhú životnosť a dobré tepelné izolačné vlastnosti. Je ľahko udržiavateľná a nevyžaduje žiadne špeciálne čistiace prostriedky.

Ak podlahu poškodíte, stačí vymeniť poškodenú časť

Pokiaľ sa vám nedopatrením stane, že vám na podlahu spadne nejaký predmet a poškodíte ju, nemusíte si zúfať, pretože aj tu sa naskytá jednoduché riešenie. Nemusíte vôbec meniť celú podlahu, stačí, ak poškodený diel nahradíte novým.

Iné alternatívy

Populárne sú aj drevené parkety, po ktorých stále siahajú mnohé domácnosti. Pravé drevo je síce náročnejšie na údržbu, ale nie nadarmo sa hovorí, že vydrží aj po niekoľko generácií. Podlahu môžete doplniť aj o koberec. Kusový detský koberec s veselým motívom akiste poteší vašu ratolesť.

Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.