Úsporná sprchová hlavica

Sprchovanie sa je oproti kúpaniu v napustenej vani úspornejšie, stojí nás menej peňazí. Vedeli ste ale, že aj pri sprchovaní môžeme ešte viac ušetriť, keď použijeme kvalitnú sprchovú hlavicu? A nejde len o úsporu trocha vody. Ďaleko väčšiu časť nákladov, ako cena vody, tvorí energia na ohrev vody. O šetrení pri sprchovaní sa naozaj oplatí uvažovať.

Veľa ľudí dnes používa pákové batérie, s ktorými si ľahko namiešame pre nás najlepší pomer teplej a studenej vody a jej prúd môžeme kedykoľvek zastaviť, napríklad pri šampónovaní vlasov. Keď si chceme vlasy opláchnuť, jednoducho pákou vodu, bez zmeny jej teploty, opäť pustíme.

Problémom môže byť, že si pustíme vodu oveľa väčším prúdom, ako by sme potrebovali. V domových rozvodoch vody býva tlak okolo šesť atmosfér (aby sa voda dostala bez problémov do najvyšších poschodí) a to predstavuje prietok vody cez sprchu v množstve asi 15 litrov za jednu minútu. No ale povedzme si na rovinu, kedy ste sa sprchovali naposledy s naplno pustenou vodou? Väčšine ľudí vyhovuje oveľa menší prietok vody, len je problém ho správne nastaviť hneď po pustení vody. Kým to uregulujeme, dosť vody a s ňou aj energia na jej zohriatie odtečie do kanála.

Ako nastaviť správny prietok vody?

Stačí vymeniť bežnú sprchovú hlavicu za úspornú sprchovú hlavicu s obmedzením prietoku a prisávaním vzduchu.

Na dobré osprchovanie sa totiž nepotrebujete súvislý prúd vody ako zo záhradnej hadice. Oveľa lepšie sa šampón a mydlo z tele zmyje rozptýlenými prúdmi vody na väčšej ploche. Úsporná sprchová hlavica Basic v závislosti od aktuálneho tlaku vody v systéme prepustí len 4 až 7 litrov vody za minútu, rozloží ju na väčšiu plochu a pomocou unikátnych trysiek na povrchu pripúšťa do vody aj vzduch. Je to princíp podobný, ako pridávanie CO2 do osviežujúcich nápojov.

ˇUsporná sprchová hlavica Basic 4-7 l/min

Vo výsledku dokonale osprchujete svoje telo s menším množstvom vody. Ušetríte aj za vodu (a stočné) aj za ohrev vody na sprchovanie. Túto úspornú sprchovú hlavicu ľahko vymeníte za vašu pôvodnú, hadicu ani batériu meniť netreba. Spolu s hlavicou dostanete aj nové tesnenie.

Označenie:  , , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.