Perlátory šetria vodu

V kuchyni sa spotrebuje veľa vody. Nie len na prípravu jedál, ale aj na umývanie riadu po chutnom obede. Nemalý podiel na vysokom účte za vodu má zbytočne silný prúd vody, používanej na oplachovanie tanierov či pohárov. Pákové batérie nie vždy majú požadovanú citlivosť regulácie. A tak spolu s vodou odtekajú do kanálov aj naše peniaze za energiu na prípravu teplej vody. Odpoveďou na otázku, čo s tým, sú perlátory.

Sú to jednoduché, ale účinné pomôcky, montované na koniec výtokovej trubice kuchynskej batérie. Podľa jej zakončenia si môžete zvoliť perlátor s vnútorným závitom M22x1 alebo s vonkajším závitom M24x1. Perlátor vyrába perlivý prúd vody a to tak, že do nej primiešava vzduch. Súčasne tiež obmedzuje prietok vody a tým ju šetrí.

Množstvo vody, ktoré pretečie vodovodnou batériou s perlátorom sa dá nastaviť dvomi spôsobmi. Buď namontujete perlátor s pevne nastaveným prietokom alebo perlátor s nastaviteľným prietokom vody podľa vašich potrieb. Výhodou týchto perlátorov je, že si prietok viete kedykoľvek zmeniť.

perlatory-vody

Perlátor súčasne zabráni prudkému prúdu vody, keď neopatrne pohnete pákou batérie viac, ako ste chceli. Voda vám nevyrazí tanier z ruky, neodrazí uško z vášho obľúbeného hrnčeka.

Pri umývaní riadu najviac vody a energie ušetríme vtedy, keď púšťame vodu prerušovane. A hoci páková batéria šetrí čas aj peniaze tým, že dovoľuje udržať nastavený pomer teplej a studenej vody, nie vždy dokážeme pustiť vždy rovnaký prúd vody. V tom nám pomôže vypínateľný perlátor Hihippo. Funguje to úplne jednoducho. Spodná časť perlátora je citlivá na dotyk. Prvým dotykom vodu zastavíme, druhým opäť pustíme. S pákou vodovodnej batérie nemusíme ani pohnúť. Ba dokonca ak máte stále dvojkohútikovú vodovodnú batériu a nechceli ste ju meniť za pákovú, tento perlátor vám ju sčasti dokáže vynahradiť a ušetríte množstvo vody aj pri nižších výdavkoch.

perlator-vody-vypinatelny

Perlátory do kuchyne aj do kúpelne sú presne tie malé šikovné vecičky, pri ktorých platí: za málo peňazí veľa muziky. Alebo: za málo peňazí veľké úspory.Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.