rekonštrukcia tagged posts

Ako prerobiť panelákovú kúpeľňu

Sú ľudia, ktorí neustále prerábajú svoj byt a nikdy nie sú dosť spokojní. No na druhej strane sú situácie, kedy sa oplatí trochu zamyslieť a trochu investovať, aby váš byt vyzeral nie len moderne, ale najmä útulne a všetko v ňom správne fungovalo. Napríklad keď si kúpite starší byt.

čítať viac

Trapézové krytiny sú praktické

Ocitli ste sa v situácii, že ste sa stali majiteľmi staršej budovy, usadlosti na vidieku? Radosť z krásneho miesta, kusa vlastnej prírody často vystriedajú starosti, keď sa podrobnejšie oboznámite so stavom získaného majetku. A s nákladmi na jeho opravu či nebodaj rozsiahlejšiu rekonštrukciu. A hoci múry či staré okná by aj počkali, ak je strecha zlá, ohrozená je celá stavba.

čítať viac

Stavať a renovovať sa dá lacno – použite MerkuryMarket.sk zľavové kódy

Ceny v stavebníctve rastú, do toho naviac naše peniaze strácajú na hodnote kvôli inflácii. Niekto stavebné práce a rekonštrukciu odkladá, iní nakupujú s väčším rozmyslom – napríklad v rôznych zľavách, akciách a pomocou zľavových kupónov a kódov. Vďaka nim nakúpite výhodnejšie aj v známom e-shope: MerkuryMarket.sk zľavové kódy poskytuje tiež.

čítať viac

Koľko môže stáť rekonštrukcia kúpeľne a bytu a dá sa nejako ušetriť?

Ak sa púšťate do rekonštrukcie kuchyne alebo kúpeľne, mali by ste vedieť, v akej cenovej relácii sa budete približne pohybovať. Hoci sa to s presnosťou nedá nikdy určiť, zoznámime vás s čiastkami, ktoré možno veľmi ľahko docieliť. Záležať bude na mnohých faktoroch. V prvom rade sa cena bude odvíjať od toho, či robíte čisto len rekonštrukciu kúpeľne alebo aj kuchyne. Ďalej potom počítajte s prácu remeselníkov a kvalitou materiálov. Áno, na materiáli môžete ušetriť nemalú čiastku, ale myslite na to, že by vám novo urobená kúpeľňa a kuchyňa mala vydržať niekoľko rokov.

čítať viac

Chybné kroky pri rekonštrukcii bytu

Rekonštrukcia bytu je obrovský zásah, ktorý vyžaduje poriadne premyslenie. Ak tak neurobíte, môže sa vám to ľahko vymknúť z rúk. Poďme sa pozrieť na najčastejšie chyby, ktorých sa ľudia pri rekonštrukcii dopúšťajú a ak plánujete tento proces uskutočniť aj vy, snažte sa im vyhnúť. Jedine tak docielite to, čo ste si na začiatku plánovali. V opačnom prípade by ste totiž mohli byť nemilo prekvapení.

čítať viac

Akú podlahu vybrať do bytu

Panelákové byty boli v čase ich výstavby považované za unifikované bytové jednotky a podobali sa jeden druhému nie len zvonka, ale aj strohosťou ich vnútorného vybavenia. Nečudo preto, že veľa majiteľov neskôr pristúpilo k rekonštrukcii svojho bytu v snahe zlepšiť jeho vzhľad, ale najmä úžitkové vlastnosti. Na mušku sa dostali aj podlahy. Aké druhy podláh sa hodia do ktorých miestností?

čítať viac

Bývanie so strešnými oknami

Veľký podiel bytového fondu v mestách tvoria byty v starších tehlových bytovkách so škridlovou strechou. Mnohé prešli rekonštrukciou vnútorných priestorov a rozvodov médií. Priestory pod strechou poskytujú veľký potenciál k rozšíreniu počtu bytov v dome, čo predstavuje tiež neskorší pokles nákladov na správu jedného bytu pre súčasných obyvateľov a získanie lacnejšieho bývania pre nových majiteľov. Stačí vyriešiť otázku osvetlenia a odvetrania bytov v pôdnom priestore.

čítať viac