Sezónne upratovanie

Je tu teplejšia časť roka, obdobie letných športových aktivít. Lyže a snowboardy meníme za kolobežky, bicykle a tí otužilejší za lode, poznávame prírodu z tej farebne pestrejšej stránky. Nemusíme sa dlho obliekať do teplých overalov, stačí ľahké tričko a kraťasy a vybehnúť von. Nezabudli ste však pri tej letnej roztopašnosti upratať zimné športové vybavenie do pivnice, aby ste mali v byte poriadok?

Klasické panelákové domy nedisponujú prebytkom odkladacích priestorov priamo v byte a aj tie pivnice bývajú skôr menšie, často len latkové. V staršej bytovej zástavbe bolo úložných priestorov omnoho viac a aj na rovnakej ploche menej bytov, takže aj pivnice sú murované a väčších rozmerov. Bez problémov dovoľujú na zimu sem dať bicykle a športové lopty a na leto zase odložiť kompletnú zimnú výbavu. Aby ste priamo v byte mali len to, čo teraz používate a mali vo veciach prehľad.

lyziarky

Sezónna výmena športového vybavenia a jeho uloženie vám dáva priestor na jeho dôkladnejšiu kontrolu. Je lepšie na konci sezóny náradie dôkladne očistiť a pozrieť sa, či nie je niekde zlomené, prasknuté alebo ohnuté, či si nevyžaduje odborný servis. Na konci sezóny máte predsa len viacej času na zariadenie opravy, ako keď sa blíži termín prvej lyžovačky. Ak pri očiste a kontrole nájdete drobné problémy, zvolíte opravu v špecializovanom servise. Ale nájsť môžete aj vážnejší problém. Aj v takom prípade vám leto dáva možnosť pripraviť sa na lyžovačku jednoducho a pritom lacno. Využite výpredaj lyží po skončení sezóny a na tú svoju budúcu sa pripravte už teraz.

Keď na jeseň budete kontrolovať a odkladať do pivnice bicykle a korčule, budú vás tu čakať vaše nové lyže, ktoré ste si kúpili výhodne v lete. Zimná športová sezóna pre vás začne bez stresu a bez náhlych výdavkov. A nezabudnite, že na jeseň by ste si mali rovnako precízne skontrolovať letné športové vybavenie, aby ste čas mimo sezóny využili na jeho údržbu, opravu alebo aj kompletnú výmenu.Označenie:  , , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.