Relaxačný kútik oživí váš byt

Odpočinok je pre organizmus jednou zo základných vecí. Každý si musí oddýchnuť. Relaxáciu nemusíte vykonávať iba v podobe spánku. Môžete si vytvoriť vlastný relaxačný kútik doma. Tento kútik sa môže nachádzať napríklad vo voľnej izbe alebo môže byť súčasťou inej miestnosti, napríklad spálne. Ak sa už vaše deti odsťahovali a zostala vám jedna izba a neviete čo s ňou, je to tá najvhodnejšia príležitosť. Vytvorte si odpočinkovú miestnosť. Ak je váš byt menší a nemôžete si dovoliť zabrať celú miestnosť, vytvorte relaxačný kútik v spálni či v obývacej izbe. Nakoniec sa ponúka ešte jedna možnosť, a to oddychová časť bytu na balkóne.

Utrieďte svoje myšlienky a začnite prerábať

Ak už ste si stanovili miesto pre odpočinkový kútik, musíte začať premýšľať nad ďalšími vecami. Tým máme na mysli predovšetkým čo máte radi. Radi maľujete obrazy? Neváhajte si do svojho kútika zaobstarať plátno a farby. Ak sa radi pozeráte von, zariaďte svoj relaxačný kútik pri okne či na už raz spomínanom balkóne.

Čo vo vašom kútiku nesmie chýbať?

Jednou z najdôležitejších vecí je, aby ste si tu oddýchli. Preto si musíte zaobstarať nejaké veľmi pohodlné kreslo či ležadlo. Neváhajte si zaobstarať hebkú a teplú deku, do ktorej sa zaboríte. Dodá to pocit lepšieho odpočinku. Ďalšou dôležitou vecou je, aby tu neboli príliš krikľavé farby. Tie vás môžu odpútať od relaxácie. Doprajte teda odpočinkovému miestu jemné farby, ako napríklad svetlo žltá či béžová. Kúpte si sem aj vonné sviečky či iné esencie. Nezabudnite na malý stolík, na ktorý si môžete položiť jedlo či pitie. Dajte svojej miestnosti nádych prírody a to tým, že si sem dáte niekoľko kvetín alebo iných rastliniek.

Kedy a ako relaxovať?

Vaše vytvorené odpočinkové miesto je vhodné využívať niekoľkokrát týždenne. Uvarte si dobrý čaj alebo si nachystajte ovocnú limonádu. Môžete si tiež pripraviť malú desiatu, aby ste pri odpočinku nemali hlad. Zvyšok už je na vás. Uvelebte sa do kresla a zahrabte do pripravenej deky. Prestaňte na všetko myslieť, aby si oddýchlo nielen vaše telo ale aj vaša myseľ. Tým môžete zabudnúť na stres z práce. Posledná z dôležitých pripomienok je tá, že vaše relaxačné miesto by malo byť na mieste, kde sa nenachádza žiadny hluk. Pokiaľ toto nie je možné, využívajte odpočinkové miesto vždy, keď nikto nie je doma.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.