Aj v maličkom byte si môžete zariadiť svoj čítací kútik

Príjemné posedenie s knihou je to, čo nám často v uponáhľanej dobe všedných dní chýba. Času, kedy si môžeme niekam zaliezť s dobrým čítaním a v kľude sa mu nejakú dobu venovať, je čoraz menej. Okrem povinností, ktoré sa na nás neustále valia, je jednou z príčin aj nedostatok miesta v malých bytoch. Nemáme vlastne kam utiecť.

Málokto má knižnicu ako miestnosť

Urobiť si svoj ​​čítací kútik, kam by sme sa mohli z času na čas ukryť a nerušene hltať písmenká, ale nie je zase taký problém. Aj v panelákových bytoch sa dá všeličo vymyslieť, chcete to len zapojiť trochu fantázie. Vo veľkých bytoch alebo rodinných domoch môžeme celú jednu miestnosť vyčleniť ako knižnicu, kde budeme knihy nielen ukladať, ale kúpime si do nej aj písací stôl, pohodlné kreslo a lampu a zo všetkého si vytvoríme oázu pokoja. Lenže málokomu sa pošťastí, aby mohol svoju situáciu takto vyriešiť. Väčšina z nás je obmedzená stiesnenými priestormi malého bytu. Ani tak ale nie je treba rezignovať.

K improvizované relaxačnej zóne zvoľte paraván

Zónu pre relaxáciu a čítanie si môžete vytvoriť v niektorej z väčších miestností bytu. Ideálny je pre tento účet trebárs priestorová nika v stene alebo roh miestnosti. Ak sú ale aj tieto priestory u vás maximálne využité nábytkom, môžete si vždy, keď sa budete chcieť „zašiť“, vypomôcť paravánom, ktorý vaše sedenie s knihou oddelí od zvyšku miestnosti. Zaistíte si ničím a nikým nerušený čas a až uplynie a budete sa chcieť vrátiť späť, nie je nič jednoduchšie, než paraván jednoducho zložiť a niekam upratať do chvíle, než opäť zatúžite po pokoji. Splní svoj účel a pritom nebude nikde prekážať. Paravány navyše bývajú peknou bytovou dekoráciou. Keď vyberieme ten správny, farebne zladený s ostatným zariadením bytu, príjemne do neho zapadne a nikde nebude „vytŕčať“.

Vytvorte si príjemný azyl

Svoj účel na chvíľu vás oddeliť od okolitého sveta ale splnia aj záves alebo napríklad zostava rôznych políc s kvetmi a dekoračnými predmetmi, ktorá v bytoch často rozčleňuje priestor. Navyše kvety podporia vašu atmosféru pokoja a pohody. Rovnakým spôsobom môže deliť priestor aj vysoká skriňa, ktorej zadnú stenu môžete ozvláštniť napríklad zaujímavými plagátmi, kobercom alebo tapetou. Ak máte k dispozícii pohodlný veľký ušiak, stačí k oddeleniu sa od ruchu napríklad len on. Jednoducho si ho pootočíte, kam potrebujete a zapadnete do neho celí. Oddelenie priestoru by vám malo byť príjemné, aby ste cítili, že ide skutočne o váš azyl. Vyzdobte si ho preto farbami, ktoré máte radi, použite k tomu trebárs farebné vankúšiky.

Aj v maličkom byte si môžete zariadiť svoj ​​čítacie kútik

Aj v maličkom byte si môžete zariadiť svoj ​​čítacie kútik

Príjemné svetlo je dôležité

Predovšetkým ale dbajte na to, aby váš relaxačný kút bol správne osvietený. Svetlo musí byť tak silné, aby ste si nekazili oči, ale zase nesmie rušiť. Najlepšie je vytvoriť kútik pri okne alebo blízko neho, aby ste mali dostatok prirodzeného svetla. Ak to nejde, malo by k vám doliehať rozptýlené centrálne svetlo, ktoré na vhodnom mieste podporíte buď stojacou lampou, alebo stolnými lampičkami. Vyskúšajte si, či vám svetlo vyhovuje. Platí, že by malo byť príjemné a nemalo by vaše oči unavovať. Ide predsa hlavne o váš oddych.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , , , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.