Pôžička na bývanie – riešenie pre finančný kapitál k hypotéke

Uvažujete o svojom vlastnom bývaní, ale nestačí vám finančný kapitál na hypotekárny úver pred tým, ako požiadate o hypotekárny úver? Na vyriešenie tohto problému existuje niekoľko riešení. Je však potrebné počítať s ďalšou pôžičkou, ktorú potom splácate spolu s hypotékou. Na druhej strane dosiahnete svoje vlastné bývanie. Následne v byte môžete robiť to, čo chcete, vrátane úprav, ak sa dohodnete s úradmi a spĺňate všetko podľa zákona. Nemusíte sa však obávať, že by vám niekto úpravy zobral, ako je to v prípade nájmu, ​​keď vás môže osoba alebo majiteľ bytu vysťahovať.

Aké je riešenie?

Prvým riešením je stavebné sporenie. Ak ste už založili stavebné sporenie, máte defakto vyhrané, pretože môžete siahnuť po možnosti financovania svojho bývania len prostredníctvom úveru zo stavebného sporenia. Zo všetkých variantov, ktoré vám predstavíme, je táto možnosť najlacnejšia. Ponúka takmer podobný úrok ako hypotekárny úver vrátane splatnosti. Ďalšou možnosťou je americká hypotéka. Aj tu sú podmienky relatívne solídne. Je to hlavne spôsobené relatívne dlhou splatnosťou a úrokovými sadzbami. Americká hypotéka sa líši od klasiky v tom, že sa dá brať prakticky na čokoľvek.

Inými slovami, túto hypotéku možno opísať ako neúčelovú hypotéku. Nemusíte vysvetľovať, na čo sa prostriedky použijú. Jednoducho si vybavíte americkú hypotéku a potom peniaze použijete ako finančný kapitál na schválenie klasickej hypotéky. Je dobré zistiť všetko vopred, aby ste mali hypotéku vôbec schválenú, pretože v zázname budete mať jednu pôžičku. Je to pôžička, ktorá bude slúžiť ako finančný kapitál, ktorý je potrebný na hypotekárny úver. Tento kapitál sa pohybuje od 10 do 20 %.

Aké ďalšie varianty prichádzajú do úvahy?

Treťou možnosťou je banková pôžička. Klasická spotrebiteľská pôžička tiež prináša množstvo výhod. Nemusíte hovoriť, na čo peniaze použijete. Dnešné bankové inštitúcie vám môžu požičať 100 000 EUR. Počítajte však s nižšou výškou, pretože budete žiadať aj o klasický hypotekárny úver. Okrem toho je potrebné splniť určité kritériá vrátane vysokých príjmov. Spotrebiteľská pôžička vám však môže slúžiť ako finančný kapitál pre žiadosť o hypotéku. Počítajte však s nižšou dobou splatnosti a vyššou úrokovou sadzbou vrátane RPSN. Platnosť sa zvyčajne pohybuje od týchto pôžičiek od 8 do 12 rokov.

Poslednou možnosťou sú pôžičky cez nebankovky. Táto možnosť by mala byť posledná. Pýtate sa prečo? Jedným z hlavných dôvodov je splatnosť. Nebankové pôžičky sú vo väčšine prípadov so splatnosťou stanovenou 5 až 8 rokov a musíte nájsť spoločnosť, ktorá tieto podmienky umožňuje. Okrem toho neponúka také vysoké sumy ako banka. V neposlednom rade majú nebankové spoločnosti vysokú ročnú mieru nákladov a úrokovú sadzbu.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.