Nebojte sa pôžičky

Sťahovanie sa do nového bytu a zariaďovanie domácnosti je spojené aj s vysokými výdavkami. A to aj vtedy, ak máte svoj vlastný byt alebo ste ho zdedili a teda nemuseli ste sa zaťažovať hypotékou. Hoci sa to na prvý pohľad nezdá, rezervu hotovosti vám zhltnú na pohľad neviditeľné maličkosti. Na zariadenie domácnosti sa nebojte si požičať.

Po vyprataní novozískaného bytu zistíte, že je potrebné nie len kompletne byt vymaľovať, ale aj vyspraviť drobné poškodenia stien a stopy po dierach pre obrazy a poličky. Že potrebujete pretrieť radiátory a že aj zárubne si žiadajú už novú farbu. Ak si zavoláte firmu, zaplatíte slušnú sumu, ak si budete po práci a cez víkendy maľovať sami, aj tak zaplatíte slušné peniaze za farby, štetce a valčeky všetkých potrebných rozmerov. A to ste ešte len začali s údržbou bytu.

Svietidlá napevno inštalované na stropy alebo steny bytu sa tiež často menia, lebo sa nehodia k zamýšľanému štýlu zariadenia. Ak aj necháte pôvodné lampy, len výmena žiaroviek za úsporné LED telesá tiež zhltne „pár drobných“ a stále ste ešte neurobili nič zásadné vo vašom novom bývaní. A čo podlahy? Sú v poriadku? Alebo aj tú starú plávajúcu podlahu necháte preložiť novou?

Keď konečne stropy, steny, podlahy a osvetlenie je ako tak v poriadku a okná sa v byte menili nedávno, takže o tie starosť mať nemusíte, nanajvýš tak necháte vymeniť poškodené žalúzie, príde čas na zariadenie tohoto prázdneho priestoru. Čo kúpiť skôr?

Ak vás tlačí termín opustenia podnájmu, lebo maľovanie, opravy a upratovanie vám trvali dlhšie, ako ste pôvodne optimisticky plánovali, rozhodne potrebujete posteľ. A kvalitná posteľ s kvalitným roštom a kvalitnými matracmi nestojí málo. Keď máte kde zložiť hlavu, druhá najdôležitejšia vec je najesť sa. To chce sporák, taniere, hrnce a príbory, nožíky a … ajajaj, je toho naozaj veľa. Samé maličkosti, ale v súčte opäť pekná suma peňazí. Z vášho rozpočtu ukrajujú plánované aj neplánované výdavky a ešte stále nie je byt pripravený na to, aby ste ho mohli nazvať domovom.

Keď už chcete variť, mali by ste mať chladničku. Aby sa nepokazili suroviny ani hotové jedlo, ktoré ste nezjedli. A po pár dňoch bývania by sa zišla už aj práčka. No a ešte stále nemáte sedačku a obývaciu stenu, o televízore nehovoriac, lebo naň teraz aj tak nemáte čas. A čo šatníková skriňa do spálne? Dokedy chcete mať oblečenie na stoličke alebo v kufroch?

Kde na to všetko brať peniaze? Nebojte sa požičať.

Rozumná pôžička na zariadenie domácnosti patrí k tým druhom záväzkov, ktoré vám uľahčia začiatok bývania spolu s tým ušetria peniaze. Nemusíte chodiť každý deň do obchodu, keď máte svoju chladničku. Nemusíte využívať služieb práčovne, keď máte svoju vlastnú práčku. A ušetrený čas venujete dokončovaniu svojho nového bývania. Dobre investovaná pôžička vám pomôže presťahovať sa do svojho skôr a znížiť výdavky na podnájom. Načo platiť prenajatý byt aj inkaso za svoj niekoľko mesiacov súbežne, keď sa to dá zvládnuť skôr?

Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.