Nenechajte kúriť radiátory do panelu

Veľa bytov je vykurovaných teplovodnými radiátormi. Tie sú zväčša umiestnené pod oknami. To pozitívne ovplyvňuje prúdenie vzduchu v miestnosti aj jej optimálne vykurovanie. No v oblasti okien uniká z bytu asi najviac tepla a nie je to len netesnými oknami. Pritom náprava je veľmi jednoduchá a lacná.

V tehlových bytoch sa dokonca radiátory montovali do výklenkov so stenšenou hrúbkou múrov. Šetrilo sa tak miesto v bytoch. No dnes je to problém pre šetrenie teplom.

Časť tepla z radiátorov sa šíri na opačnú stranu, ako do miestnosti, teda priamo do steny za ním, zväčša vonkajšej steny budovy, ktorá je zvonku ochladzovaná. Je jasné, že toto teplo, ktoré sme zo systému vykurovania odobrali a zaplatili, sa nám stráca doslova pred očami. Ako ho vrátiť späť a zužitkovať pre svoju potrebu?

folia

Najjednoduchším riešením je nainštalovať na stenu za radiátormi odraznú vrstvu. K dostaniu sú rôzne typy, väčšinou však s nízkou účinnosťou a krátkou životnosťou.

Kvalitná fólia za radiátor Heatkeeper je viacvrstvová. Kvalitná odrazná vrstva je chránená vrchnou vrstvou, ktorá bráni poškriabaniu a tým aj zníženiu účinnosti. Tepelnoizolačná vrstva dokonale bráni prestupu tepla z fólie do steny a tak ďalej zvyšuje účinnosť odraznej vrstvy.

Fólia je vybavená predtlačou, podľa ktorej ľahko prispôsobíte výšku fólie výške radiátora. Na stenu sa lepí pomocou obojstranne lepiacej pásky. Odrazná fólia za radiátor umožňuje zvýšiť teplotu v miestnosti až o 2 °C pri nezmenenom nastavení alebo pomôže znížiť náklady na vykurovanie až o 20% pri použití termostatických ventilov a pri montáži za všetky radiátory v byte.

Montáž odraznej fólie za radiátor je rýchla a jednoduchá a prakticky okamžite vám pomôže znížiť náklady na vykurovanie vášho bytu. Začnite šetriť už teraz.

Označenie:  , , ,

2 komentárov k Nenechajte kúriť radiátory do panelu

 • Dušan  píše:

  Na radiátore máme pomerové merače tepla. Teoreticky pri namotovaní fólie za radiátor sa zníži odvod tepla. To znamená, že pomerový merač tepla mi môže podľa teploty radiátora ako nadspotrebu

  • redakcia  píše:

   Prosím vás, a na to ste ako prišli?

   Najprv mi prosím vysvetlite pojem „nadspotreba“. To máte nejak určenú spotrebu, ktorú ak prekročíte, tak ste sankcionovaný? Alebo ju nemôžete prekročiť?

   Aký odvod tepla sa zníži? Odkiaľ, kam?

   Čítali ste vôbec ten článok?

   Budem predpokladať že ste to čítali, len nepochopili. Takže:
   Časť tepla z radiátora sa sálaním šíri aj do steny za radiátorom, smerom von z budovy (alebo do druhej miestnosti) a zohrieva stenu, ktorá je z druhej strany ochladzovaná. Rovná sa straty tepla, ktoré už prešlo meračom spotreby na radiátore, len sa nevyužilo vo Váš prospech. Fólia za radiátorom toto teplo do steny nepustí, ale „vráti“ do miestnosti a poslúži na jej vykurovanie. Takže sa zvýši teplota v byte, termostat na radiátore po tom obmedzí prívod tepla do radiátora. Rovná sa:

   Šetríte za teplo.

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.