Kúpeľňové trendy sú taktiež veľmi dôležité. Nepodceňujte túto miestnosť!

Určite to poznáte, neustále sa pozeráte na letáky alebo internet a hľadáte najnovšie domáce trendy. Zastarané interiéry nespĺňajú často čím ďalej tým väčšie nároky na krásu. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa každý púšťa do rekonštrukcií. Okrem obývacej izby, kuchyne alebo spálne by ste sa však mali pozerať aj na trendy v kúpeľniach. Kúpeľňa je podobne ako každá iná miestnosť veľmi dôležitá. Nasledujte nás.

Kúpeľňové trendy nesmú zostať pozadu

Je pochopiteľné, že sa na kúpeľňu často zabúda. Koniec koncov ju návšteva takmer vôbec nevidí a ak do nej zavíta, väčšinou je to na pár sekúnd. Počas nich nemá nikto žiadnu šancu si ju poriadne prezrieť. Medzi dôležité miestnosti tak vo finále patrí napríklad obývacia izba, spálňa alebo kuchyňa. Aj cez to, že je kúpeľňa často rekonštruovaná spoločne s kuchyňou, nevenujete sa jej v takej miere, ako samotné kuchyni. Ukážeme vám nielen farebné trendy v kúpeľniach, ale aj nábytok, osvetlenie a štýl.

Usporiadať kúpeľňu je mnohokrát nadľudská úloha. Je to zapríčinené prevažne tým, že sa trendy do tejto miestnosti svojím spôsobom príliš neaktualizujú. Okrem iného je to o dosť horšie v momente, keď ide o panelový byt. Priestory tu nebývajú veľké, takže pre úplnú kúpeľňu je potreba vedieť čarovať.

Rozmiestnenie a prvé plány

V prvej fáze je nutné správne naplánovanie, inak nemáte šancu urobiť kúpeľňu podľa vašich predstáv. Je potrebné si povedať, či dáte prednosť vani alebo sprchovému kútu. Vzhľadom k novým trendom a bytovým priestorom by ste mali zvoliť skôr ten sprchový kút. Ušetríte tým miesto a pri správnej voľbe navyše bude vaša kúpeľňa vyzerať pekne. Miesto opozeranej keramiky je dnes možné využiť luxusné drevené štýly. Nemusíte sa báť, že by drevo navlhlo a následne by sa nábytok či iné produkty začali lúpať. Ide o kvalitne spracované drevo, ktoré je do kúpeľní priamo vyrábané.

Ak nevyhľadávate drevo, je možné siahnuť po kameňoch. Tie skvele poslúžia aj ako samotná dekorácia. Ak by ste zvolili umelé tvary ako kachličky, mohla by sa vaša kúpeľňa pýšiť novými trendmi. Závisieť však bude na vás. Určite by ste sa s rodinou mali poradiť, pretože nie všetko, čo sa páči vám, sa môže páčiť aj im. Za žiadnu cenu ich nesmiete obísť. Rekonštrukcia je proces na dlhú trať, ktorý sa nedá vrátiť mávnutím prstov.

Farebné trendy v kúpeľňovom svete

Farby sa nedajú s presnosťou určiť. Určí ich totiž výber materiálu, ktorý je na vás. Ak siahnete po dreve, iste s nami budete súhlasiť, že červená alebo fialová sa vám vylučuje. Umelý kameň má podobne ako drevo svoju farbu, čo znamená, že si tu svoj názor skrátka nepresadíte. U kachličiek už je to však iné, tu si môžete robiť naozaj čokoľvek. Ak máte radi starú klasiku, aspoň môžete využiť netradičné farby. Pre rok 2019 napríklad vyhrala červená kúpeľňa, ktorej sa stále bojí veľké percento ľudí.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.