Aké sú pozitívne stránky panelákového bývania?

Panelové bývanie u nás doteraz niekedy vzbudzuje rozporuplné reakcie. Zatiaľ čo niektorí ľudia ho kritizujú a tvrdia, že by do paneláku nikdy bývať nešli, iní si ho nemôžu vynachváliť. Skrátka každé bývanie má svoje výhody aj nevýhody. Aké plusy vidia ľudia na bývaní v paneláku? Akokoľvek to možno niekoho prekvapí, je ich veľa.

Nenáročná údržba, ktorá poskytuje čas na koníčky

Predovšetkým zdôrazňujú, že je tu nenáročná údržba. V porovnaní s rodinným domčekom rozhodne. Upratovanie malého panelákového bytu zvládnete za chvíľku. Ak máte domček, nič také sa vám nepodarí. Domček je záväzok na celý život. Neustále je okolo neho čo robiť, najmä keď máte ešte záhradu. Väčšinou víkendy znamenajú prácu okolo domčeka a na záhrade. Preto ich musí táto práca baviť, musia byť uzrozumení s tým, že jednoducho domček je hodnotou, na ktorej je potrebné pracovať. Obyvateľ paneláku môže vyraziť na víkend von, na výlety, za poznaním. Teda môže rozvíjať svoju osobnosť. Často tiež dochádza k tomu, že majitelia panelákových bytov majú niekoho z rodiny na vidieku, alebo sami vlastnia chatu či chalupu, takže majú na víkend či dovolenku oddychové prostredie zaistené. Ide o ideálnu kombináciu, kedy pracovnú časť týždňa strávia v paneláku, víkend potom v zeleni.

panelaky pri vode

Nízka vstupná investícia, finančná náročnosť údržby

Ďalšou výhodou je finančná nenáročnosť. Ak je panelák zateplený a má kvalitné nové okná, prekúri sa úplné minimum. Prevádzka bytu je teda z energetického hľadiska veľmi priaznivá. Stačí porovnať ceny panelákových bytov a ceny bytov rovnakej rozlohy v bytových domoch. Výrazne sa líšia, pričom ručička sa vychyľuje v prospech výrazne lacnejších bytov panelákových. Ak má panelák náležitú starostlivosť, teda je rekonštruovaný, ako bolo spomenuté zateplený, vybavený dobrými plastovými oknami, vymeneným jadrom (nie je tu umakart), nečaká vás žiadna významná investícia. Preto ako vstupná finančná záťaž, tak aj ďalšie platby sú pomerne nízke. Bývanie v bytových domoch je finančne podstatne náročnejšie. Ak máte vysoké stropy, v podstate vykurujete susedov a sami máte dole zimu. Nákup drahého bytu v centre alebo dokonca domčeku za mestom je záväzkom s dlhou splatnosťou, spravidla prakticky na celý život. Investícia vložená do panelového bytu je nižšia, a tým pádom sa aj v prípade hypotéky rýchlejšie splatí.

strop

Zachováte si súkromie, anonymitu a kľud

Akokoľvek si hocikto kedysi sťažoval, že cez umakartové jadrá je všetko počuť, dnes už toto po rekonštrukciách zvyčajne neplatí. Naopak, v paneláku si môžete krásne užívať súkromie. Nikto nerieši, o koľkej chodíte domov a ako žijete. V malých činžiakoch vie jeden o druhom všetko, vďaka tomu, že je v nich len niekoľko bytov a pred zvedavosťou susedov neutečiete. Každý vás a váš život rieši za vašim chrbtom, čo rozhodne nie je príjemné. V tehle je niekedy všetko počuť ďaleko viac, než v kvalitne urobenom paneláku. Pokiaľ teda nepotrebujete kamarátiť sa so všetkými susedmi, riešiť ich rodinné problémy a naopak máte radi súkromie a kľud, je pre vás panelák v dnešnej dobe ideálny. Nikto sa o vás nestará, nepitvá vaše záujmy.

vana

Priestoru sa dá vtlačiť osobitosť

Panelákové byty si môžete prispôsobiť svojej osobnosti. Milujete drevo? Urobte si drevené obklady. Kameň? K dispozícii sú aj kamenné dyhy. Pokojne si tu môžete inštalovať krb, pretože dnes už sa používajú presklené vložky, nehrozí riziko požiaru. Môžete si skrátka štýl svojho panelákového bývania presne prispôsobiť svojim požiadavkám. Záleží na vás, čo vám najlepšie vyhovuje. V bytových domoch už majú byty svoj štýl a ducha a prispôsobiť ich osobnosti človeka je oveľa ťažšie, ak nie nemožné. So stropmi vo výške 330 cm toho proste veľa neurobíte. Snáď jedine spacie poschodie. Ale štuky na stropoch zbúrať nemôžete, secesné kvety v osobitý štýl jednoducho nepremeníte. Panelákové bývanie má veľa predností.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.