Bývanie so strešnými oknami

Veľký podiel bytového fondu v mestách tvoria byty v starších tehlových bytovkách so škridlovou strechou. Mnohé prešli rekonštrukciou vnútorných priestorov a rozvodov médií. Priestory pod strechou poskytujú veľký potenciál k rozšíreniu počtu bytov v dome, čo predstavuje tiež neskorší pokles nákladov na správu jedného bytu pre súčasných obyvateľov a získanie lacnejšieho bývania pre nových majiteľov. Stačí vyriešiť otázku osvetlenia a odvetrania bytov v pôdnom priestore.

Náklady na rekonštrukciu sedlovej strechy bytového domu sa dajú zahrnúť do ceny výstavby nových podkrovných bytov. Strešné okná RoofLITE poskytnú dokonalé osvetlenie nových izieb a ich obyvateľom krásny výhľad na oblohu nad domom. Strešné okná umožňujú pokojné bývanie aj tam, kde hluk z ulice oknami v stenách domov vyrušuje ich obyvateľov.

Drevené strešné okná RoofLITE zlepšia komfort bývania v bytoch, kde v minulosti v snahe ušetriť pri rekonštrukcii domu použili strešné okná z menej kvalitných materiálov a končí im ich technická životnosť. Na výrobu okien sa používajú kvalitné druhy dreva, ak je ale vašim favoritom plast, inštalujte plastové strešné okná RoofLITE. Len pozor, v starších domoch môžu pamiatkári trvať na požiadavke rovnakého vzhľadu strešných okien so starými, ktoré sú nahrádzané. Rovnako tak stavebný úrad má právo vzniesť požiadavky na minimálnu plochu strešných okien v súvislosti s minimálnou intenzitou denného osvetlenia miestností v bytoch.

RoofLITE

V technických miestnostiach a v priestoroch s obmedzenou plochou namiesto strešných okien sa používajú strešné výlezy RoofLITE. Sú rovnako konštruované, ako strešné okná, ale sú menšej plochy. Ich otváranie je možné podľa potreby buď dohora alebo do boku. Umožňujú nie len osvetlenie a odvetranie priestoru, ale aj prístup na strechu pre prípad opravy krytiny alebo satelitnej antény či komína.

Strešné okná sú ideálne pre všetky druhy šikmých striech a dodávané sú v rôznych šírkach, aby sa dali použiť do každej konštrukcie buď samostatne alebo v skupinách.

Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.