Ako uschovať v paneláku topánky?

Panelákové predsiene sú zvyčajne pomerne malé, a preto často nastáva veľký problém, kam umiestniť veľké množstvo topánok, ktoré rodina nazhromaždí? Stačí, keď si uvedomíte koľko párov zimných a letných topánok máte aj len ako partneri, nieto potom keď založíte rodinu a vidíte tu veľa topánok a topánočiek, ktoré patria vašim deťom. Ako ich pekne a účelne uložiť, aby neprekážali? Nezaobídete sa bez botníka.

Aj keď máte dobrých susedov a môžete nechať aspoň časť topánok na chodbe, rovnako potrebujete skrinku, do ktorej by ste prebytočnú obuv odkladali. Riešenie umiestniť botník na chodbu ale pripadá do úvahy skutočne len v prípadoch, keď sú vzťahy v dome priateľské a nekradne sa tu. Napriek tomu je dobré aj botník predo dvermi zamykať. Navyše protestovať môžu hasiči, z hľadiska požiarnych predpisov by na chodbe nemalo byť vôbec nič. Niekde dokonca vykonávajú kontroly a pokutuje nájomníkmi za botníky alebo aj iný nábytok umiestnený na chodbách. Ak dôjde v dome k požiaru, môže byť skutočne nábytok na chodbe pascou, ktorá znemožní hasičom pohyb. Preto je jednoznačne lepšie mať botník umiestnený v byte.

obuv

Šikmé kladenie usporí priestor

Ako ale vymyslieť riešenie botníka, do ktorého by sa vošlo maximum topánok, a pritom zabral úplné minimum priestoru? V ponukách nábytkárskych spoločností nájdete veľké množstvo rôznych riešení. Napríklad existujú botníky, ktorých hĺbka je cca 15 centimetrov a topánky sa do nich vkladajú šikmo špičkami nadol. Keď vezmete do úvahy bežné veľkosti topánok dospelých, je úplne jasné, ako významnú úsporu priestoru šikmé ukladanie obuvi prináša. Vďaka nemu nebude skrinka nijako trčať do priestoru a vy sa nezabijete zakaždým, keď pôjdete okolo nej. Výborným riešením je aj vstavaná skriňa s botníkom, ktorá máva veľmi účelne členený priestor a nebýva problém v nej čokoľvek uložiť. Úspešne sa dajú využiť aj rohové priestory.

botnik

Botník slúži aj ako sedadlo

Pokiaľ ale máme miesto na hlbší a masívnejší botník, spravidla sa jedná o typ, ktorý môžeme využiť ako sedadlo na obúvanie. V tom prípade by botník mal byť zatvárací. Na dvierkach by však nemala byť žiadna výrazná kľučka alebo úchytka, aby ste sa o ňu pri obúvaní neporanili. Vhodné je na otváranie a zatváranie dvierok botníku využiť takzvaný záskočec, kedy po zatlačení dvierka odskočia a otvoria sa vám a naopak keď na ne pritlačíte, zatvoria sa a zacvaknú. Do takého masívneho botníka zvyčajne kladiete topánky rovno, pretože je dostatočne hlboký. Môžete ale využiť viac poličiek tesne nad sebou, čo nie je u spomínaného botníku so šikmým kladením špičkou dolu možné. V zásade potom budú teda obidva typy botníkov približne rovnako skladné. Zatvárateľné botníky slúžiace aj na sedenie ale majú jednu podstatnú nevýhodu: nie sú vetrané. Preto slúžia skôr ako skladovací priestor napríklad v zime na letné topánky a naopak v lete na zimné topánky. Nie je do nich vhodné dávať topánky bežne denne používané, pretože tie potrebujete nechať vyvetrať. Sezónne topánky tiež môžete skladovať v komore alebo v pivnici.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.