Záhrady

Pri pohľade z okna je nám jasné, že teraz by sme v záhrade nič nezmohli. Príroda spí a pripravuje sa na nové plodné obdobie, na to si ale ešte pár mesiacov počkáme. Nanajvýš tak môžeme využiť slnečné a mrazivé počasie na peknú prechádzku. Skontrolujeme, ako sa našej záhradke darí, pokocháme sa efektnou námrazou na kríkoch alebo na bielou perinou zakrytých záhonoch a môžeme si predstavovať, ako na jar sa všetko zazelená a v lete bude hýriť pestrými farbami.

Ale to, že pre zimu nemôžeme v záhradke pracovať ešte neznamená, že si nemôžeme budúcu sezónu plánovať. V kľude si opäť prelistujeme záhradkárske časopisy, ktoré nám chodili do schránky celý rok, vyberieme si z nich zaujímavé nápady do záhrady a rozhodneme sa, ktoré z nich budeme realizovať. Možno nám chýba hojdačka pre deti na leto alebo šikovný stolček ku grilu.

hojdačka

To sa nám to spomína na letnú grilovačku, keď vo vykúrenej obývačke sledujeme zamrznutý teplomer a papuče nám zohrievajú naše nohy. Ale keď zima skončí a mrazy povolia, bude nás to ťahať zase do prírody. Ale okrem sadenie a siatia zeleniny, úpravy záhonov a kosenia trávy nás po zime čakajú aj kontrola stavu záhradného domčeka, jeho opravy a samozrejme strihanie stromkov. Nevyhnutnou pomôckou sú rebríky, aby sme dosiahli oveľa vyššie, ako nám výška našej postavy dovoľuje. Hoci starší ľudia nedajú dopustiť na obľúbené drevené štafle, tak moderné hliníkové rebríky sú oveľa univerzálnejšie a dovolia používať ich ako klasické „A“ rebríky alebo po jednoduchom úkone ich vystrieť a oprieť o vysoký strom alebo o strechu. A pritom sú skladacie rebríky z duralu nie len trvanlivé, ale predovšetkým ľahké na manipuláciu.

rebrík

Leto je náročné obdobie, kedy máme čo robiť, aby sme stíhali urobiť v záhrade všetko potrebné včas. Ak chcete, aby vyzerala aj vaša záhrada ako z rozprávky, ak má byť nie len zdrojom zeleniny a ovocia, ale aj zdrojom radosti a potešenia, miestom, kde načerpáte duševnú silu a oddýchnete si od stresu zo zamestnania, je zima ideálne obdobie. V pokoji sa rozhodnite, akým smerom ju posuniete, čo nové chcete v nej vybudovať a čo zmeniť. A v zime tiež pokojne nakúpite všetko dôležité, čo v lete už len použijete a inštalujete.Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.