Vysávač nie len na popol

Vysávanie patrí jednoznačne k najmenej obľúbeným domácim prácam v rodine. Ľudí, ktorí vysávajú radi, je naozaj len malé percento. Aby sme si túto prácu čo najviac uľahčili, kupujeme si čo najdokonalejšie a čo najkrajšie vysávače. Ale okrem kobercov a podláh v domácnosti občas potrebujeme povysávať auto alebo domácu dielňu alebo garáž. A zobrať tam náš domáci vysávač, to by nám naša lepšia polovička asi nedopustila. Ako to vyriešiť elegantne a lacno?

Väčšina domácností na to využíva už starší vysávač, vyradený z upratovacej služby v byte, ale dosť dobrý na to, aby bol vyhodený. Ešte môže pár rokov slúžiť na chate alebo víkendovej chalupe alebo v garáži. Nevýhodou je stála potreba nákupu vreciek na prach, ak nemáte naozaj starý vysávač s textilným vreckom, ktoré v dielni vyprášite.

Alebo si kúpte lacný vysávač na popol, ktorý majú v každej hobby predajni. Jeho primárnym účelom je odstránenie popola a zvyškov uhlíkov z grilu alebo krbu. A k tomu je prispôsobená aj jeho konštrukcia.

vysávač popola Assist

Hadicou prejdú aj veľké kusy, nemá papierové vrecko, ktoré by sa roztrhlo a keď ho sem-tam odriete o starú skriňu v dielni, nič sa nestane ani vysávaču ani manželke. Okrem vysávania prachu sa hodí aj na upratanie opadanej omietky, pilín, zvyškov dreva aj drobných kovových odrezkov zo skrutiek alebo klincov. Vysatý odpad sa hromadí na dne plechového vedra, ktoré stačí vysypať raz za čas a pri tom vyčistiť filter od prachu.

Okrem vysávania popola alebo hrubých nečistôt je vysávač popola vhodný aj ako odsávač prachu či pilín k ručným strojom na opracovanie dreva. Elektrické ručné hoblíky, píly a brúsky sú vybavené nástavcami a otvormi pre pripojenie odsávačiek a vysávač popola je vhodný aj na takéto využitie.

Ak si zariaďujete svoju domácu dielňu, vysávače popola, pôvodne určené majiteľom krbov v rodinných domoch, sa stanú lacným a univerzálnym pomocníkom, ktorý vám pomôže udržať v dielni poriadok.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.