Vtáčence opäť nalietavajú na sieťky na oknách

S prichádzajúcou jeseňou sa začínajú objavovať útoky malých vtáčikov na okná panelákov. Presnejšie nalietavajú na sieťky, ktoré máme proti hmyzu na oknách, ktoré používame na vetranie bytov. A robia v nich diery. Ešte je priskoro sieťky zložiť, lebo ešte stále nám môže vletieť počas vetrania nejaký hmyz do bytu, ale sieťky s dierami tiež proti hmyzu neochránia. Ako ochrániť siete proti takýmto náletom?

Nie je to tak, že by vtákom chutil plast, z ktorého sú siete vyrobené. Ani sa nejedná z ich strany o nejakú zákernosť, že by nám zámerne chceli škodiť. Jednoducho sú hladné.

Vtáčiky vidia, že v očkách sietí proti hmyzu uviazla nejaká muška. Zrejme už nežije, ale stále je to pre ne chutné sústo. A pri snahe vyzobať ju z očka siete ju poškodia. Urobia do sieťky dieru. Ako tomu zabrániť?

Treba udržiavať sieťku čistú. Pozorne prezrite sieť proti jasnej oblohe, určite v nej nájdete aspoň jednu malú uviaznutú mušku. Stlačeným vzduchom (z nádobky predávanej na čistenie počítačov alebo ručnou pumpičkou na bicykle) mušku zo sieťky sfúknite alebo aj čistým špáradlom na zuby ju opatrne zo sieťky vypichnite. Alebo celú sieťku zložte a vo vani ju osprchujte prúdom vody.

Keď bude sieť proti hmyzu čistá, vtáčiky nebudú mať dôvod ju poškodzovať.

Keď už je v sieťke diera, ľahko ju opravíte lepidlom typu chemoprén. Priamo z tuby zúženým koncom naneste lepidlo na poškodenú sieť a nechajte zaschnúť. Hoci to nebude vyzerať najkrajšie, účel to splní, otvor pre hmyz zacelíte.

Veľmi poškodenú sieť môžete nechať ľahko opraviť. Kontaktujte najbližšiu prevádzku pre montáž plastových okien a dohodnite sa s nimi, kedy im siete doveziete. Za pár drobných vám v rámoch vymenia staré sieťky proti hmyzu za nové aj bez toho, že by museli k vám zájsť a zamerať si okná.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.