Ako bojovať proti osám

Ako bojovať proti osám

Horúce leto, zrejúce ovocie či posedenie na terase s nápojom a všade otravné osy. Hrozí bolestivé bodnutie a často opuchy i alergické reakcie. Otravného a nebezpečného hmyzu je všade veľa. Ako proti nemu bojovať?

V bytoch a domoch pomôžu sieťky proti hmyzu do okien a vetrať len cez okná so sieťkami. Sieťky proti hmyzu sú bežne dostupné k plastovým oknám, ale nie je problém ich namontovať ani na drevené okná. Dokonca je možné kúpiť balíčky sieťok s pásmi samolepiacich suchých zipsov, ktoré nalepíte kamkoľvek.

Ale ako sa brániť osám v záhrade alebo na terase? Spreje proti hmyzu pomáhajú najviac v uzatvorených miestnostiach, vonku ale sú účinné len proti jednotlivým kusom. A repelenty na tele človeka nepomáhajú.

Ideálne by bolo nájsť a zlikvidovať osie hniezdo. Ale to môže byť pre laika nebezpečné. A odháňanie jednotlivých ôs od pohára s malinkovou je nebezpečnejšie oveľa viac.

Oveľa jednoduchšie je osy odchytiť. Namiesto boja s nimi využiť ich chuť na sladké. Stačí k tomu jedna PET fľaša, do tretiny naplnená vodou s pár lyžicami cukru a kúskami zrelého ovocia. Sladká kvasiaca zmes láka osy, ktoré vlezú cez úzke hrdlo do fľaše, ale po maškrte ju už nevedia s roztiahnutými krídlami opustiť. Postupne takto môžete pochytať množstvo ôs aj sršňov a plnú fľašu potom uzatvoriť a vyhodiť do odpadu.

Fľaše môžete umiestniť na balkón, na terasu, zavesiť do korún stromov zrejúceho ovocia alebo viniča, skrátka dať ich kamkoľvek, kde vás osy obťažujú a ohrozujú. Netreba s nimi bojovať, stačí využiť ich hlad po sladkom.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.