Je čas nasadiť sieťky na okná

Po tuhej zime nastúpila krátka, zato intenzívna jar a teploty vonku prudko stúpajú. Cez deň presahujú dvadsiatku stupňov a to znamená, že sa príroda rýchlo zobúdza. Okrem toho, že rozkvitli prvé jarné kvety, stromy pučia a tráva začala opäť rásť, to predstavuje ešte jeden problém. Spolu s rastlinstvom sa prebúdza aj živočíšna ríša. Vo vzduchu sa objavuje prvý hmyz.

V panelákoch už je odstavené centrálne vykurovanie a nezriedka je vzduch vonku od Slnka teplejší, ako vo vnútri. Vetranie predstavuje nie len spôsob výmeny vzduchu v bytoch za čerstvý a nevydýchaný, ale nezriedka aj pomáha zlepšiť vo vnútri tepelnú pohodu. S vetraním ale súvisí jeden nepríjemný fakt. Cez otvorené okná alebo vyklápacie vetračky sa do vnútra dostáva nepríjemný hmyz, ktorý nás obťažuje. Je načase sa tomu postaviť.

V mnohých rodinách na zimu dávajú z okien dole sieťky proti hmyzu, ktorými sú vybavené najčastejšie práve vyklápacie okná. V ostatných oknách, ktorými sa tak často nevetrá, ale ich využívame napríklad na prášenie prachovky alebo len na pohľad vonku, by nám sieťky proti hmyzu zavadzali, obťažovali nás. Rovnako tak pri pestovaní kvetov alebo balkónovej zeleniny na vonkajšom parapete. Najčastejším dôvodom pre demontáž sieťok na zimu býva fakt, že niekedy na nich zostávajú snehové vločky alebo kvapky vody, ktorá zamrznutím sieťky trhá.

byt v paneláku

Ďalším dôvodom býva bezdôvodný útok vtákov na sieťky proti hmyzu. Ten ale nie je úplne bez dôvodu, vtáky vidia v okách sieťok uviaznuté drobné mušky a vyzobávajú ich. Stačí teda sa o siete na oknách postarať a tie nám dlhšie vydržia.

Ale aby siete na oknách proti hmyzu fungovali, musia byť na oknách namontované. Ak ste to doteraz neurobili, je najvyšší čas. Vonku už mrznúť nebude, poškodenie sietí mrazom nehrozí. A vysoké teploty prebúdzajú drobný obťažujúci hmyz, ktorý nám ľahko cez otvorené okno vletí do bytu. Aby ste mohli bez problémov vetrať, namontujte si opäť siete proti hmyzu na okná a ak ich máte poškodené, dajte si vyrobiť nové. Stačí vám vedieť rozmer otvoru v okne a za pár eur máte sieťky vyrobené, aby ste si celú jar a leto mohli užívať čerstvého vzduchu bez otravovania muchami a komármi či nebezpečnými osami.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.