Veľká radosť za málo peňazí

Vždy som túžila po tom, aby som mala v izbe červené steny. Ako som však raz čítala v „múdrej knihe“ feng šui, červené steny nepôsobia priaznivo na spánok, pretože majú povzbudzujúci účinok, a teda opačný efekt, aký by sme chceli. Červená je však mojou obľúbenou farbou, a tak som jej vo svojej izbe neostala nič dlžná.

Izba pre mladú babu musí mať šmrnc. Žiadna nechce, aby ku nej prišli kamarátky a fádne „zízali“ na biele steny. Áno, aj moje steny sú biele, ale fádne určite nie. Pokiaľ vašim deťom nechcete dovoliť plagáty na stenách prilepené izolačkou, ktorá by mohla porušiť náter, urobte im radosť a pár tých plagátov dajte zarámovať. Nemusí to byť hneď rám z bukového dreva, v súčasnosti sa dajú kúpiť lacné náhrady, ktoré pozostávajú z obyčajnej drevenej dosky, na ktorej je sklo. Plagát sa zastrčí dovnútra, pripevní spinkami a obraz je na svete. Nájdete ich napríklad v predajniach s nábytkom.

Ďalším tipom, ktorým sa dá vylepšiť izba sú vankúše. Nie ten jeden veľký, na ktorom sa spáva, ale tisíce malých. Dobre, tisíce by sa nám do izby nezmestili, ale štyri alebo päť veľkých, mäkučkých vankúšov v obľúbenej farbe poteší srdce každej devy a rozžiari nielen jej oči, ale i celú izbu.

Najvýraznejším doplnkom izby sú záclony. Niekto si možno povie, že záclony sú prežitok, kto by sa o ne staral a večne ich pral alebo ich kupoval za drahé peniaze. Nemusíte. Stačí ísť do najbližšej galantérie alebo predajne s metrážnym textilom, kúpiť meter-dva krásnej látky a zavesiť na okno. Moderné sú svieže letné farby, ktoré prepúšťajú dostatok svetla a zároveň pôsobia elegantne. Pokojne na ne prikvačte korálky, sušené kvietky alebo motýliky z prírodných materiálov, ktoré dostanete kúpiť v každom kvetinárstve.

A posledný tip na záver: vonné sviečky alebo tyčinky v správne zladených farbách vytvoria dojem príjemnej pohody a navodia voňavú atmosféru domova.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.