Substráty na balkóne dobre vymrznú

Iste sa už tešíte na jar, kedy sa balkóny zazelenajú novými rastlinami a neskôr zafarbia podľa kvetov, ktoré vám na nich rozkvitnú. Aby vašu letnú radosť z pestrofarebnej nádhery na balkónoch nekazili škodcovia v truhlíkoch, môžete urobiť jedno opatrenie, prakticky zadarmo už teraz. Vyhnete sa tak neskoršiemu používaniu chemických prípravkov proti pandravám a chrobákom v zemine, ktoré by decimovali vaše kvety či zeleninu. Stačí využiť súčasné počasie vo svoj prospech.

Mrazivé počasie môžeme považovať za problém, ak chodíme zavčas ráno pešo do práce alebo sa nám ťažko štartuje auto pred panelákom. Ale rovnaký mráz môže byť našim užitočným pomocníkom. Stačí, ak si už teraz zakúpime substráty na pestovanie balkónových kvetov alebo balkónovej zeleniny a vrecká so zeminou vyložíme na balkón. Tá dokonale premrzne a s ňou aj všetci škodcovia, ktorí sa v nej snažili prezimovať a na jar sa chystali vyciciavať alebo požierať korienky našim mladých rastliniek.

kvetinac

Vrecká so substrátom na balkón neukladajte na jednu kopu, ale ich rozložte tak, aby čo najväčšou plochou boli vystavené okolnému vzduchu. Tak zabezpečíte ich dokonalé vymrznutie a tým vlastne aj sterilizáciu. O pár týždňov bez obáv môžete takúto zeminu použiť pre výsev kvetín alebo balkónovej zeleniny zo semien alebo neskôr pre výsadbu sadeníc z vlastnej produkcie alebo zakúpené v obchodoch či na tržniciach.

Vrecká so substrátom stačí na balkóne nechať len pár nocí. Mráz pod desať stupňov Celzia dokonale očistí zem od všetkej pliagy a potom môžete zeminu uložiť späť do pivnice, kde vás počká, kým ju budete potrebovať. Na jar sa tak váš balkón opäť zazelená zdravými rastlinami a nádherné kvety či balkónové rajčiny, papriky a jahody budú užitočnou ozdobou vašich okien. A všetko dopestujete bez potreby striekania chemických ochranných prípravkov. Všetko za nás zariadi príroda.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.