Jahody na balkóne

Pestovanie jahôd na balkóne už využíva mnoho domácností. Možnosť vlastnej úrody, vždy čerstvej a bez kadejakej chémie, to je prednosť tohto spôsobu zadováženia si ovocia. Úspora peňazí za nákupy v hypermarkete je len ďalším bonusom. A tak čoraz častejšie vidíme na balkónoch našich bytov namiesto kvetov alebo medzi nimi balkónové jahody a balkónové paradajky.

Pestovať jahody na balkóne nie je náročné. Stačí vám k tomu truhlík a substrát a dokonca nemusíte mať ani balkón. Stačí vám okno orientované na juh a na jeho parapet položíte truhlík, z ktorého raz za pár dní oberiete čerstvé jahody. Na balkóne alebo na okne dokonca jahody aj prezimujú, mráz im neuškodí.

jahody

Skoré slnečné lúče tento rok spôsobili, že jahody začali kvitnúť skôr a skôr aj majú svoje prvé plody. Stačí ich len pravidelne polievať a tešiť sa z ich kvetov a neskôr aj plodov. Navyše balkónové jahody aj dobre vyzerajú.

Či teda chcete robiť jahodový koktail alebo chcete pridať pár čerstvých voňavých jahôd do bieleho jogurtu sebe či deťom, nemusíte ich kupovať z dovozu, ale vypestujte si ich na svojom balkóne.

jahody

A hoci sa vám zdajú jahody malé, v troch či štyroch truhlíkoch si ich dokážete bez námahy dopestovať dostatočné množstvo pre celú rodinu. A viete, čo jete, pretože viete, čím ste ich polievali. Svoje zdravie ušetríte zbytočnej chémie.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , , , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.