Prevoňajte si interiér svojho domova

Voňavý interiér je želanie každého obyvateľa. Je to pochopiteľné, že vo svojom byte alebo rodinnom dome nechcete cítiť všelijaké zápachy, či už sa to týka varenia alebo toalety. V niektorých prípadoch sa cudzie zápachy ľahko dostanú až k nám, čo je tiež veľmi nepríjemná situácia. Nezáleží teraz na tom, aké problémy z vyššie uvedených sa vám stávajú najčastejšie, ide o to, ako sa týchto zápachov zbaviť. To môžete vykonať niekoľkými spôsobmi. Zistite, ako sa zbaviť zápachu a prevoňať si tak byt. Tajomstvo spočíva v maličkostiach.

Prevoňať domácnosť môžete niekoľkými spôsobmi, ako sme už naznačili v predchádzajúcom odseku. Svojím spôsobom môžeme vône rozdeliť na dve hlavné skupiny. Tou prvou sú vône vyrobené svojpomocne, zatiaľ čo druhou skupinou sú kupované vône. Záležať bude na tom, čo od vône očakávate. Väčšina ľudí si byt prevonia kúpenou vôňou. Je to jednoduchšie, stačí vojsť do obchodu a vybrať si tú, ktorá vám najviac vyhovuje. Ak máte čas a chuť, vyrobte si ju ľahko a rýchlo doma. Neviete, ako sa taká vôňa vyrába? Je to jednoduché!

V prvom rade budete potrebovať poháre. Čím väčšie, tým lepšie, pretože sa do nich vojde ďaleko viac vonných ingrediencií. Na druhú stranu to nepreháňajte. Rozhodne by poháre nemali mať rozmery klasického vedra, ktoré sa bežne používa na upratovanie. Stačí poháre z kompótu alebo uhoriek. Táto veľkosť je pre tvorbu vlastnej vône ideálna. Potom už stačí do pohára umiestniť vonné ingrediencie. K ním patrí napríklad mandarínka, pomaranč alebo silne aromatické suroviny. Najobľúbenejšou ingredienciou, ktorá má naozaj silnú vôňu, je škorica.

Namixovať si domácu vôňu môžete akokoľvek

Domácu vôňu, ktorú si sami vyrábate, namixujte podľa seba. Máte tak následne istotu v tom, že viete, čo ste do nej umiestnili. Vkladajte len tie ingrediencie, ktoré vám skutočne voňajú, nie tie, o ktorých viete, že majú silnú aromatizáciu, ale nie sú pre vás ničím zaujímavé. Prejdime na druhú možnosť. Ako iste viete, druhou skupinou sú kupované vône. K najčastejším patria s najväčšou pravdepodobnosťou vonné sviečky.

Vonné sviečky dnes zaobstaráte kdekoľvek. Musíte brať do úvahy fakt, že vonné sviečky voňajú iba vtedy, keď sú zapálené. Áno, ich vôňu síce ucítite aj v momente, keď sviečka nehorí, ale nie v takom meradle, ako pri zapálenej sviečke. Okrem vonných sviečok možno siahnuť aj po vonných esenciách. Vonné esencie fungujú na základe vonných látok, ktoré sa v malom množstve nalejú do nádoby. Pod nádobou je priestor na sviečku. Tá sa musí zapáliť a potom len vyčkať. Teplo zo sviečky uvoľňuje postupom času vonnú esenciu.

Poslednou voľbou sú osviežovače vzduchu

Z kupovaných vôní môžete na záver využiť tiež osviežovače vzduchu. Tie majú tú výhodu, že sa dajú nastaviť na rôzne intervaly. Akonáhle ich nastavíte, osviežovač vzduchu sám spustí dostatočné množstvo vonnej látky na to, aby vám prevoňala interiér, či už sa jedná o byt alebo rodinný dom. Prečo teda nevyužiť túto možnosť, spoločne napríklad s vonnými sviečkami? Osviežovače vzduchu sú vhodné prevažne na toaletu alebo do kúpeľne.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.