balkón

Nábytok na balkón: Vytvorte si u svojho bytu praktickú oázu pokoja

Malý balkón u bytu je pre nás obyvateľov miest oázou, v ktorej trávime veľa času. Či už tu pozeráme do zelene, čítame, alebo dokonca máme aj malú dielňu, vždy musíme najskôr vyriešiť dôležitú otázku: Akým nábytkom balkón zariadiť. Iste uvítate pár rád.

Myslite aj na to, že balkónový nábytok musí byť dostatočne odolný poveternostným vplyvom. Čiaru cez rozpočet vám môže urobiť aj poriadna prehánka alebo búrka, preto ak niekto máte chúlostivejší nábytok, napríklad drevený, oplatí sa investícia do vonkajších poťahov.

Zelená záhradka na miniatúrnom priestore

Chcete zelenú záhradku? Kúpte si kvety v závesných kvetináčoch alebo kvetináčoch z plastu či pozinkovaného plechu. Ak ich dobre upevníte, nehrozí nebezpečenstvo ich spadnutia. Existujú aj vrecká na kvetiny, do ktorých môžete umiestniť väčšie množstvo rastlín a usporíte maximum miesta. Zavesené na balkónové zábradlie navyše zabránia zvedavcom zvonka, aby mali prehľad o tom, čo práve robíte. Sú vyrobené z PVC, ktoré odolá aj najrôznejším výkyvom počasia.

Zástena pre súkromie

Ak je pre vás dôležité súkromie, kúpte si balkónové zásteny. Plachty napnuté na zábradlie vás ušetria nemilých pohľadov od susedov. Vyrábajú sa väčšinou z materiálu PEVA, ktorý je o niečo ľahší ako klasické PVC, takže je s ním oveľa príjemnejšia a jednoduchšia manipulácia. Navyše je to mrazuodolný a umývateľný materiál.

Skladacie a stohovateľné varianty pre úsporu miesta

Ak chcete mať na balkóne sedenie a pritom máte málo miesta, oplatí sa kúpiť si skladací nábytok. Uľahčíte si tak manipuláciu s ním a minimalizujete priestor pre jeho uskladnenie. Záleží tiež na tom, aký máte balkón či lodžiu, či klasickú panelákovú, alebo väčšiu v novostavbách. Najmenšia hĺbka balkónov je 90 centimetrov, avšak na balkón v novej zástavbe už často napcháte pokojne aj klasický jedálenský stôl.

balkón

Stolík si môžete zavesiť

Ak máte malý panelákový balkón, najvhodnejším riešením je stolík o šírke maximálne 50 centimetrov. Pre úsporu miesta sa dajú kúpiť aj skladacie stolíky, alebo stolíky závesné, ktoré sa dajú upevniť na zábradlie a v prípade potreby zložiť. Vyrobené môžu byť z dreva, z plastu či hliníka. Záleží na tom, akému materiálu dávate prednosť, u dreva treba počítať s poveternostnými vplyvmi. V ponuke obchodov sú aj kombinácie závesných stolíkov s priestorom pre uloženie kvetináčov a praktickým „vreckom“ na odkladanie vecí.

Stoličky môžu elegantne zmiznúť

Najlepšou voľbou pre miniatúrne balkóniky sú skladacie stohovateľné stoličky, ktoré môžete zložené zavesiť na hák na stenu. To pre prípad, že balkón využívate aj na sušenie bielizne a potrebujete napnúť šnúry. Stolička tak elegantne „zmizne“ z dohľadu v prípade, že je práve nepotrebujete.

Svetlo zaistí slnečná lampa

Ak chcete tráviť na balkóne aj večery, napríklad s knihou, príde vám vhod kvalitné osvetlenie. Ideálne je využiť solárne stolové lampy. Tie po nabití zo slnka (dobitie trvá pri plnom slnečnom svite cca 9 hodín, v prípade oblačnosti asi 12 hodín) dokážu svietiť asi 4 hodiny.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Jeden komentár k Nábytok na balkón: Vytvorte si u svojho bytu praktickú oázu pokoja

  • Karol  píše:

    Áno, na balkón sa dá zaobstarať celá štýlová rad nábytku, chce to len správne vybrať.

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.