Pravý odtieň podľa typu miestnosti

Pre každého z nás nastane raz za niekoľko rokov čas na opätovné vymaľovanie stien. Okrem možnosti opravy rôznych dier po vŕtaní či odretí náteru je to aj príležitosť na ozvláštnenie danej miestnosti novým farebným tónom. Hoci sa biela farba stále teší obľube, v aktuálnych trendoch nájdete vždy záplavu rôznych odvážnych odtieňov.

Najskôr meraj, potom rež

Rozhodli ste sa, že chcete nový náter v jednej z módnych farieb. Ktorú si však vybrať? Vašej voľbe by malo predchádzať zváženie do akého priestoru ju chcete aplikovať. Je izba malá, či priestranná? Je dostatočne osvetlená, či skôr tmavá? Akej farby je váš nábytok a doplnky? Toto sú len základné otázky, ktoré by ste si mali položiť. Spravidla platí, že pre menšie a menej osvetlené miestnosti sú vhodnejšie bledšie odtiene. Tmavšie odtiene v takýchto priestoroch pôsobia rušivo, ba dokonca až stiesňujúco a opticky ho zmenšujú.

Predtým než suverénne vojdete do najbližšej predajne farby laky sa kľudne nechajte inšpirovať. Veľa ľudí siahne po časopisoch o bývaní alebo si na internete nájde ich online verziu. Okrem aktuálnych trendov a krásnych vyzobrazených interiérov v nich často nájdete aj tipy pre voľbu farby či samotné maľovanie.

Aké farby voliť?

Voľba farby sa častokrát odvíja od priestoru, kam ju chcete aplikovať. V kuchyni častokrát nájdete bledšie odtiene oranžovej či žltej, alebo klasiku v podobe bielej. Z praktického hladiska bývajú tieto farby na stene pri pracovnej doske kombinované s kachličkami rôznych farieb a motívov. Kuchyne tiež bývajú často situované v časti bytu, kde je dostatok slnka. Osvetlená miestnosť v kombinácii s týmito farbami slnka vás hneď od rána nabije energiou.

interier

Spálňa, ako miesto oddychu a regenerácie, je vhodným miestom na béžové, krémové či relaxačné bledozelené odtiene. Tieto farby zeme pôsobia ukľudňujúco a ľahko sa kombinujú s dreveným nábytkom vyhotoveným z rôzneho typu dreva. Naopak miesto oddychu vašich detí – detská izba, môže hrať farbami od výmyslu sveta. Aj farbou stien môžete docieliť príjemné a kreativitu rozvíjajúce prostredie pre vaše deti.

Obývacia izba je priestor, kde je snáď najviac vidieť dynamické zmeny aktuálnych trendov. Na každej stránke časopisov o bývaní nájdete inú farebnú kombináciu a slovo má aj tradičná biela v kombinácii s modernými chrómovými či pozlátenými doplnkami a nábytkom. Čo sa iných farieb týka, riaďte sa odtieňom nábytku a vašich doplnkov. Ak chcete využiť viac farieb, nevoľte príliš tmavé odtiene, ktoré by spolu mohli pôsobiť rušivo.

Najnovšie trendy či overené klasiky?

Obľúbené farby posledných sezón, ktoré si v našich obývačkách našli miesto sú námornícka modrá, okrovo-žltá, fialová či petrolejová. Všetky farby treba voliť s ohľadom na miestnosť, pri väčších priestoroch kľudne siahnite aj po tmavšom odtieni. Kombinovať môžete aj jednu farbu v odtieňoch rôznej intenzity, a teda namaľovať jednu stenu tmavým odtieňom a zvyšené bledším. Alternatívou môže byť aj vytapetovanie vybranej steny tapetami rôznych materiálov a vzorov.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.